Su sızıntısı yaşam alanlarını etkileyen ve önlem alınması gereken bir durumdu evlerinizde birden bire hiçbir sebebe bağlı olmadan bir anda oluşabilir. Bazen bunu kişiler kendileri fark eder bazen de alt kat komşunun şikayeti üzerine fark etmek durumunda kalır. Gözle görülebilen bu su sızıntısını gidermek için çalışma yaptığınızda altından farklı nedenler ve başka sonuçlar da çıkabilir. Bu işlemler su kaçağını kişilerin kendileri bulamayacak kadar uzak ve farklı yerden çıkmasına neden olabilir.

En iyi yöntem ise, su sızıntısı tespiti yapan tesisatçı ile çalışmak olmalıdır. Alt kata inen su sızıntısı bütün tesisat sistemini etkileyebilir. Bunun tespiti ise ancak kamera ve çeşitli cihazlar ile mümkün olabilmektedir. Diğer yöntemler ile tesisat sistemindeki kaçağı kontrol etmek ekstra maliyet gerektirici ve kişileri uğraştırıcı olumsuz durumlar barındırmaktadır. Su kaçağı tespiti işlemi yapılırken, sıcak su kaçakları, temiz su kaçakları, gider sularındaki kaçaklar olmak üzere farklı bölümde inceleme yapılmalıdır.

Çünkü her birinin kaçak noktası farklı ve tespiti için kullanılan cihazlar da farklıdır. Temiz su tesisatındaki su kaçakları en kolay tespit edilen ve en hızlı şekilde çözümlenebilen durumları barındırmaktadır. Su sızıntı tespiti yapan firmalar olarak sağlamış olduğumuz İstanbul genelinde oluşan hizmetler neticesinde her türlü yardımı sağlamaktayız. Kamera yardımı ile su sızıntı tespiti yapan firmalar ile sizler de kolay ve pratik şekilde su kaçağından korkmadan çalışmalara katılabilirsiniz.

Su kaçakları ev sahipleri için yeni bir masraf olarak görülür. Bu nedenle de sürekli korkulan bir şey haline gelebilir. Ancak firmamızın sağlamış olduğu destek ve ekipmanlar ile oluşabilecek en az masraf yardımıyla sizlerin yaşamsal sorunlarına çözüm bulmaktayız.

Su Sızıntısı Bulan Kamera Özellikleri

  • Su sızıntısı bulan kameralar her zaman kullanıcıya ve ihtiyacı olan kişilere konfor sağlamaktadır. Bu bölümde bu cihazların sağlamış olduğu kolaylıklara dahil özellikleri bulabilirsiniz.
  • Su sızıntısını bulan kameralar kırıp dökme işlemi olmadan çalışmayı kolaylaştırmaktadır.
  • Su sızıntılarının tespit edilmesi bu cihazlar sayesinde kolaylaşmıştır.
  • Termal su kamerası ve pis su kamerası olmak üzere gider türüne göre ya da kalorifer tesisat sistemine uygun olarak farklı makineler şeklinde piyasaya sürülmüştür. Kullanım alanlarının farklı olması bu makinelere aynı zamanda farklı türde ve yedek aparatlar ile çalışılmasını sağlamıştır.
  • Su sızıntısını bulan termal kameralar, yaşam alanlarından geçen sıcak su borusunun tespiti için önemlidir.

Kameralı Su Sızıntısı Bulan Firma

Su sızıntısı her yaşam alanında oluşan önemli bir durumdur. Bu durum herkesin başına gelebilir. Önemli olan nerede olduğu ile alakalıdır. Çünkü bulunduğu yere bağlı olarak tespitinde kullanılan cihazlar ve onarımında gerçekleşecek olan yöntemler farklılık göstermektedir. Su kaçak cihazı sizlere en ideal şekilde destek sağlamak amacı ile kullanılan bir makinedir. Bu makine yardımı ile kaçağın oluşum yeri tespit edilir ve nasıl önlem alınması gerektiği de gene bu şekilde belirlenir.

Boruların akustik akımını dinleyerek, su kaçağını tespit etme aslında bir boru dinleme işidir. Burada tesisat ustaları makine yardımı ile duvarda boru hattında gezdirdikleri aparat sayesinde kolayca su kaçağının yerini tespit edebilmektedir. Sonrasında ise sadece ilgili yerin onarımını yaparak kısa zamanlı ve nokta atışı ile çözüm getirmektedir.

En iyi su sızıntı tespit cihazı sahibi olarak, İstanbul geneline sağlamış olduğumuz su kaçağı tespit işlemlerinde sizlere en uygun ve en kapsamlı işlemleri sağlamaktayız. Sizler de su kaçağından şüpheleniyorsanız ya da halihazırda görünen bir su kaçağınız var ise, çözümü için en kısa sürede bizimle iletişime geçiniz.