Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kalorifer peteklerinden neden yanık kokusu gelir? Soğuk havalarda çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmamak ve yaşam kalitemizi düşürmemek için kombilerimizi yüksek ısılarda yaktığımızda kalorifer peteklerinde yanık kokusu hissedilmektedir. Bu durumun neden kaynaklanıyor olabileceğini merak ettiğinizde, aklınıza gelmesi gereken ilk seçenek, peteklerin içerisindeki suyun uzun süreli beklemiş olmasıdır.

Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir?

Kombilerinizi çalıştırdığınız ilk deneyimlerinizden itibaren, her yıl düzenli olarak su değişimlerinin yapılması için gerekli takipleri sürdürmeli ve titizlikle hareket etmelisiniz. Peteklerin içerisinde sürekli dolaşmakta olan suların, küf gibi çeşitli maddelerle karışması neticesinde kokuların oluştuğu görülmektedir.

Kalorifer suyundan kaynaklı olarak yaşanan kokularda sebep bu şekilde açıklanabilmektedir. Bunun dışında son dönemlerde evinizin içerisinde genel bir boya yapılmışsa, peteklerinizde yanlış boyalarla boyanması neticesinde bu durumun yaşanması söz konusu olabilir. Demir ve sac malzemelerde en doğru boya çeşitleri olan fırın boyaların yerine, diğer boyaların tercih edilmesi durumunda peteklerde yanık kokusu oluşması engellenemeyecektir.

Evlerde Radyatörlerinden Neden Kötü Koku Geliyor?

Kötü koku gelen radyatörü yeniden almak sizlere maliyetli gelecektir. Bu nedenle böyle bir durum karşısında daha ekonomik çözümleri üretecek olan firmalarımız sayesinde kirli suyun değişmesine yönelik gerçekleştirilecek işlemlerden faydalanabilirsiniz. Perdelerinizin sık sık kirlenmesine neden olan radyatör içerisindeki tüm is yapıcı faktörleri ortadan kaldıracak olan ekiplerimizle tanışabilirsiniz. Peteklerinizde iş ve dış temizlikleri gerçekleştirmekte olup, kötü kokuların tüm dairenize yayılmasını engelliyoruz. Sizleri gerekli detaylı bilgilerle aydınlatacak olan ekiplerimiz sayesinde hangi aşamadan sonra radyatörlerinizi değiştirmeniz gerektiğinin yanıtını alabileceksiniz. Öncelikle temizleme işlemlerini düzenli olarak belirli periyotlarda yaptırmanız gerekmektedir. Sonrasında temizleme kimyasallarını ustaların önereceği seviyelerde kullanmaya devam etmelisiniz. Ardından yaşayacağınız kötü kokuların yayılması durumunda ise tek çareniz olarak radyatörleri değiştirmek olacaktır.

Sizler de bu durumlarda güvenerek arayabileceğiniz firmalarımızdan İstanbul genelindeki tüm ev veya iş yerlerinizde faydalanabilirsiniz. İstanbul’un her semtine kaliteli bir şekilde tesisat hizmetlerimizi ulaştırmakta olup, peteklerinizin temizliğini profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Petek temizleme hizmetlerimizin ardından ilave edeceğimiz temizleme kimyasalları ile daha uzun süreli ve verimli bir şekilde kullanmanızı sağlıyoruz. Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir? Üstelik yanık kokularından uzaklaşmanıza olanak verecek adımları hızla tamamlıyoruz.

Radyatörü Kötü Kokulardan Arındırma

Yazımızın başında belirttiğimiz üzere radyatörlerden kötü koku gelmesinin nedenleri iki şekilde incelenmektedir:

  • Eğer 1 yıllık sürelerde peteklerin içerisindeki sularda değişim yaptırmamışsanız,
  • Radyatörleri ev boyanması esnasında fırın boyadan farklı bir boya ile boyatmışsanız, kötü koku gelecektir.

Böyle bir durumla karşılaşmamak ve radyatörlerden gelen kötü kokuları engellemek için bakım hizmetlerinden faydalanmaya ve sularının değişmesini sağlamaya özen göstermelisiniz. Bu işlemleri tek başınıza gerçekleştiremeyeceğinizi düşündüğünüzde firmalarımızı arayarak ustalarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Eğitimli, donanımlı ve bilgili ekiplerimiz sayesinde radyatörlerinizde iç ve dış temizlik işlemleri yapılacaktır. Bu uygulamalarımızın ardından peteklerinize mutlaka temizleme kimyasallarını ilave etmekteyiz. Böylelikle kötü koku derdinden kurtulmanız için memnun kalacağınız hizmetleri sunuyoruz.

Araç Radyatörlerinden Neden Pis Koku Gelir?

Radyatörlerin içerisinde üreyen bakterilerin neden olduğu pis kokular, ısıtma düğmesini çalıştırdığınız andan itibaren aracın içini sarabilir. Hiçbir bakım işleminden geçirilmeden, eski olsa dahi radyatörlerin araçlarda kullanılması, kötü kokuların aracın içerisinde hissedilmesine neden olmaktadır. Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir? Bu tür durumlarda profesyonel hizmetleri sunan firmalar sayesinde araç radyatörlerinin temizliğinde teknolojik temizlik aşamalarından faydalanabilirsiniz. Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir? Havalandırma kanallarında ve polen filtrelerinin düzenli olarak temizleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi de bu kokuları hızla yok edecektir.

İleri teknolojiyi kullanmakta olan firmalarımız sayesinde araçlarınızın radyatörlerini kullandığınızda gelen kötü kokulardan ekonomik bir şekilde nasıl kurtulacağınızın yanıtını alabilirsiniz. Kalorifer Peteklerinden Neden Yanık Kokusu Gelir? Temizleme işlemlerinde uzmanlığını görebileceğiniz ekiplerimiz sayesinde araçlarınızla yolda daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma