Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Öncelikle kalorifer borularında kaçak bulunan bir tesisatı düşünelim. Sıcak suyun konveksiyonel yani sürekli olarak devir daim yöntemi ile tesisatın bulunduğu ortamı ısıtması sırasında borudaki küçük bir çatlak sürekli olarak sistem içerisindeki suyu dışarı atacaktır. Öncelikli sorun olarak tesisatın bulunduğu ortamın nemlenmesi ve kaçağın olduğu kısımdaki eşya vb. gibi ortam niceliklerine zarar vermesi. Bu gibi durumlarda tesisatın ortama döşenme şekli sebebi ile kaçaklar bazen göz önünde olmayabiliyor. Bu nedenle harcadığınız yakıt miktarını, tesisat içindeki sıvı basınç miktarını belirli aralıklar ile kontrol etmelisiniz. Sürekli ve düzenli yahut ani ve düzensiz sıvı basınç düşümleri, düzensiz kullanılan yakıt miktarı gibi durumlar tesisatınızda kaçak olduğunu gösterir.

Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Nasıl Yapılır?

 Tam da bu noktada kalorifer su kaçağı tespiti ve kalorifer tesisatında kaçak arama yöntemleri arasında en kolay ve en net sonuçlar veren hizmetlere yönelmek gerekiyor. Nerede olduğunu bilmediğiniz bir kaçak için tüm tesisatı sökmeniz hem maddi hem de zaman açısından size fazlaca kayıplar yaşatacaktır. Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Bu yüzden kalorifer tesisat borularında oluşan kaçaklar gibi durumlarda en güvenilir yöntemlerden biri olan dinleme ile bulma yöntemini kullanmaktayız. Bu sayede benim evin kombi tesisat borularında kaçak var demenize bile gerek kalmadan kaçağı tespit edip gerekeni yapıyoruz.

Kaçak Olması Durumunda Neler Yapılmalı ?

Tesisatınızda kaçak varsa veya olduğundan şüphe ediyor iseniz öncelikle kombiyi kapatmalısınız. Tesisat içerisindeki sıvı basıncını düşürmelisiniz. Bu sayede kaçaktan sızacak olan sıvı miktarını en aza indirgemiş olursunuz. Tabi ki bu işlemlerin ardından uzman kadromuz ile sizlere hizmet vermekten onur duyan firmamızı aramalısınız.

Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kaçak olduğunu tahmin etmemize yarayacak bir kaç ipucu var fakat kesin olarak kaçak olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Var ise kaçağın yerini nasıl tespit ederiz? Kalorifer su kaçağı net bir şekilde tespit edilsin istiyorsanız mutlaka uzman ekipten yardım almalısınız. Genel olarak kaçaklar tesisatın ortama döşenmesi sırasında oluşan hatalardan veya malzeme kalitesinden kaynaklanmaktadır. Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Büyük miktarda olan kaçaklar hepimiz tarafından fark edilir. Fakat ortama döşeme sırasında ortaya çıkan eser miktardaki kaçaklar sadece uzman alanında eğitimli ve nitelikli personeller tarafından fark edilir. Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Bu kaçakların önlenmemesi durumunda harcadığınız yakıta oranla hiç bir zaman yeterli verimi alamazsınız. Bu da uzun vadede bütçenize daha büyük zararlar verecektir.

Bakım Kaçağı Önler Mi?

 Eğer uzman ellerde yeterince özen gösterilmiş bir bakım ise önler. Her yıl tam güç aylarca çalışacak olan tesisatımıza çalışmaya başlamadan önce gerekli özeni göstererek bakımını yaptırmalıyız. Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Gece yoğunlaşan su basıncı nedeniyle bakım yapılmadan çalıştırılmış tesisatlar sızdırmaya hatta sizi uykudan uyandıracak kaçaklara neden olabilmektedir. Kalorifer borusundaki kaçakların sebebi çok değişken olabilmekledir. Bu nedenle bakım gibi zorunlu ve gerekli işlemleri vaktinde uzman kişilere yaptırmalıyız.

Kaçak Durumunda Siz Ne Yapıyorsunuz ?

Uzman ekibimiz kaçağın durumuna göre aynı zamanda İstanbul satış bayisi olduğumuz kaçak onarım sıvısı DR REPP kullanımı veya parça değişimi kararı vermektedir. Kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç kullanmak için yeterli tecrübe ve sorumluluk belgelerine sahip elemanlarımız ile titizlik dahilinde işlemlerimizi yürütüyoruz. Firmamız cihazla kombi su kaçakları bulunması konusunda uzman olarak ve kalorifer tesisat borularındaki kaçakları dinleme cihazı kullanarak bulan firma olarak müşterilerimizin aklında yer edinmiştir. Kalorifer Borularındaki Kaçağın Tespiti Güven ve kaliteyi sizin memnuniyetiniz ile birleştirdiğimiz hizmet anlayışımız ile siz değerli müşterilerimize her türlü kombi kalorifer tesisatı kaçakları durumunda hizmet vermekteyiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma