blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Gider borularındaki tıkanıklık eski tesisat giderlerinden ya da yanlış kullanım sonucunda oluşan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tıkanıklık ve bakı işlemleri pimaş yıkama hususunda karşımıza çıkmaktadır. Gider borusu yıkama yapılarak, aşırı yağlanma göstermiş, kireçlenme ve tıkanıklığa neden olmuş durumların ortadan kaldırılmasına öncelik verilmektedir. Gider borusunda tıkanma ne yazık ki sadece evlerde yaşanılan bir durum değildir.

Özellikle toplu kullanım alanlarında AVM, işletme vb. yerlerde de gider borusu sık sık tıkanmaktadır. Burada genellikle kullanım hataları ya d aşırı kimyasal kullanımına bağlı ortaya çıkabilecek kalıntı ve erimeler tıkanıklığa yol açmaktadır. Bina, işletme vb. yerlerde gider borusu temizliği yaptırmak hem tıkanıklığı açar hem de zaman içerisinde oluşabilecek tıkanıkların önüne geçmiş olur, kısacası bakım amacıyla da tesisat gider borusu yıkanabilmektedir. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti Atık borusu yıkama ve gider borusu yıkama hizmetleri için sizler de güvenilir firma ile çalışmalısınız. Firmamız makineyle gider borusunun yıkanması işlemlerini yapmaktadır. 

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Tesisat borularını neden yıkatmalıyım? Ya da pimaş borusu yıkanır mı, gider borularını yıkamanın faydaları nelerdir? Tarzında sorular soruyor ve bunların ne gibi bir yararı olacağını düşünüyor olabilirsiniz. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti Bu yazımızda sizlere gider borusu yıkamanın faydaları hususunda bilgilendirme yapacağız. 

Gider borularını yıkamanın faydası olarak bakımı örnek verebiliriz. Tesisat sistemi bina içerisinde pislik, akıntı vb maddelerin tıkanması ile oluşan uzun bir süreci kapsar. Ayrıca tesisat sisteminin eski olması yani binanın yaşının olması bu tesisat sisteminde birtakım yağlanma ve kireçlenme gibi pis koku yayan ve çeşitli hastalığa neden olan durumları da ortaya çıkarabilmektedir. Bu gibi durumlarda hemen tıkanıklık yaşanır.

İşte tıkanıklığın önüne geçmek ve henüz tıkanıklık olmadan arada bir bakım yaptırmak binanın tesisat sisteminin ömrünü uzatır. Bu bakımlar sırasında ya da gider tıkanıklığı durumlarında gider borusunun açılarak yıkanması tesisat sistemini ilk günkü temiz haline getirecektir. Boru içerisini makine ile yıkama işlemi göz önünde bulundurulduğu zaman jet motor kullanılıp belirli bir basınç uygulandığında oldukça hızlı püskürtme sistemi ile hiçbir bakteri ve mikrobun oluşumuna izin verilmemektedir. Bu nedenle de bu şekilde tesisat sisteminin yıkanması ve temizlenmesi işlemi oldukça faydalı bir hal alabilmektedir. 

Peki gider borusunun kirlendiğini nasıl anlarız? Gider borusu kirlendiği zaman yağlanma ya da kireçlenme oluştuğu zaman hemen tıkanma yapmaz. Ara ara tıkanmaları oluşur. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti Suyu yavaş çeker, sürekli pompa ya da kimyasal lavabo açıcı kullanma ihtiyacı duyarsınız. Bu işlem sık devam ederse bir süre sonra pimaş borusu tamamen tıkanacak bir hal alacaktır. 

Jet Motoru ile Gider Borusu Yıkama

Jet motoru, tıkanıklık açan tesisatçıların sık kullandığı bir alettir. Jet motoru mekanizması borudaki tıkanıklığı açar. Borunun uzun süre bir daha tıkanmasını önler. Gider açma işlemleri sırasında kullanıldığı gibi aynı zamanda giderin korunmasında ve bakımında da kullanılmaktadır. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti Jet motoru ile gider borusundaki tıkanıklığın giderilmesi işlemi her binada uygulanması gereken bir sistem olmalıdır. Bu mekanizma gider borusuna bağlandıktan sonra yüksek basınç ile su tazyiki sağlanmaktadır. 

Makineyle Gider Borusu Temizliği 

Jet motoru diğer adı ile su jeti tıkanıklık için birebir çözümdür. Kimyasal ve çeşitli zarar verici maddeler kullanmak istemeyenler için en temiz gider borusu açma yöntemidir. Jet motorla gider yıkama oldukça yüksek bir basıncın su ile tazyiki sırasında gider borularındaki pisliğin kanalizasyona karışmasını sağlar. Su jetiyle pimaş yıkama hizmeti sayesinde püskürtülen basınçlı suyun etkisinde zaman içerisinde oluşmuş gider kireçlenmeleri de yok olmaktadır. Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti Makineli gider yıkama işlemleri için sizler de firmamızın kaliteli su jeti aletlerinden ve deneyimli ustalarından yararlanabilirsiniz. Tesisat ustalarının her zaman güvenilir hizmet sunmasıyla birlikte İstanbul genelinde su jeti ile gider borusu yıkama hizmeti sunmaktayız. İstanbul’ un her semti için bizleri arayabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma