Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Sıhhi tesisat, hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Sıhhi tesisat aracılığı ile sular bizlere ulaşarak kullanıma hazır hale gelmektedir. Bu noktada sıhhi tesisat yaşamımızı devam ettirmemiz için önem teşkil eden hususlardan biridir.

Sıhhi tesisat döşemesi yapılırken uzman bilgisi şarttır. İstanbul sıhhi tesisat döşemesi yaparken ustalarında dikkat etmesi gereken noktalar vardır.

İstanbul Sıhhi Tesisat Döşenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunlar;

  • Kaliteli malzeme tercihi,
  • Kurallara uygun döşeme,
  • Dikkatli ve titiz çalışmak.

Bu unsurlara dikkat ettikten sonra uzun yıllar kullanım ömrü olan bir sıhhi tesisat döşemesi ortaya çıkmaktadır. Ama kalitesiz malzeme kullanılması boruların hemen çürümesine ve birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olur. Yine aynı şekilde kurallara uygun olmadan dikkatsiz bir şekilde döşeme yapılması da birçok sorunu beraberinde getirir.

Dikkatsiz döşenen bir sıhhi tesisatta tam oturtulmamış dirsek kısımları, sızıntılar oluşturur. Bu durum da kaçakların oluşmasına, zeminin yada duvarın renk değiştirerek küf kokusu yaymasına sebebiyet verir. İstanbul Sıhhi Tesisat Yine dikkatsiz bir şekilde döşenen tesisatta boruda unutulan bir malzeme tıkanıklıkların yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda bireylerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

İstanbul Sıhhi Tesisat
İstanbul Sıhhi Tesisat

Su Kaçağı

Evlerde ya da kurumlarda oluşan su kaçakları hayatı olumsuz etkileyebilir. Zeminde ya da duvarda kabarıklıkların oluşması, rengin değişmesi su kaçağının varlığına işarettir. İstanbul Sıhhi Tesisat Gelen su faturalarının yüksek olması, durduk yere su akma sesinin gelmesi de kaçağın olduğunu doğrulamaktadır. Su kaçaklarının tespitini ve onarımını gerçekleştirmek için gerekli bilgi, beceri ve donanıma sahip ustalarla çalışmak çok doğru olacaktır.

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi her alanı etkilemiştir. Su Kaçağı tespitinde kullanılan araçları bile etkilemiştir. Artık duvarları ya da yerleri delmeden ve kırmadan su sızıntısının nerede olduğu kolay bir şekilde tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Su kaçaklarını tespit etmek için birçok modern teknik kullanılmaktadır.

  • Termal Kamera: Termal kamera ile boruların içi rahatlıkla görüntülenerek nerede sorun olduğu hemen tespit edilmektedir. Hem de hiç bir kırma işlemi gerçekleştirilmemektedir. En etkili yöntemdir.
  • Akustik Dinleme: Su sızıntısı belirtisi gösterilen alanlar akustik dinleme cihazı ile suyun çıkardığı sesler dinlenilerek kaçak tespiti tam olarak yapılmaktadır.
  • Derinlik Hidrometresi: Kaçak tespitinin çok zor olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. İstenilen derinliğe kadar inebilmektedir.

Bu modern yöntemlerle su kaçağı tespiti rahatlıkla yapılırken sizlerde, hem zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz hem de maddiyattan.

Su Tesisat Tıkanıklığı

Su tesisatı sırasında ustanın dikkatsiz davranması sonucunda tıkanıklıklar yaşanabilir. İstanbul Sıhhi Tesisat Aynı şekilde bireylerin lavaboları tıkayacak maddeleri atması, tuvaletlere kağıt peçetelerin atılması, bunun gibi çok nedenden dolayı tıkanıklık problemleri yaşanmaktadır.

Yaşanan tıkanıklık sonucunda bireylerin hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir. Oluşan tıkanıklıkla beraber etrafı kötü bir koku sarabilir ve tıkanıklık geri teperek evi su basabilir. İstanbul Sıhhi Tesisat Bu durum da hem bireylerin canını epey sıkar, hem de bir hayli uğraştırır. Bu sorunların yaşanmaması için daha bilinçli bir şekilde kullanmak şarttır. Aynı şekilde tesisat döşenirken ustanın da daha dikkatli bir şekilde çalışması gerekir.

Yaşanan bu olumsuzluklar, günümüz modern teknolojisi ile birlikte çok kolay bir şekilde tespit edilip, onarımı sağlanmaktadır. Yine kameralı sistemler ile boruların içinde meydana gelen tıkanıklıklar kameralar aracılığı ile görüntülenmektedir. Hangi bölgede tıkanıklık yaşanıyorsa hemen orada ki oluşan sorunun ne olduğu öğrenilmekte ve anında tıkanıklık açılmaktadır.

Yapılan bu açma işlemlerinde modern teknolojiden yararlanıldığı için kırma, dökme ve delme işlemi gerçekleşmemektedir. Böylece ekstra oluşacak kırma maliyetleri de ortadan kalkmış olmaktadır. İstanbul Sıhhi Tesisat Modern teknoloji ile birlikte zamandan tasarruf ederek kısa sürede sorunlarınıza çözümler üretilmekte ve hemen çözümler hayata geçirilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma