Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları Rögar tıkanıklığı çevreyi etkileyen ve kanalizasyona kadar zarar veren önemli tıkanıklıklar arasındadır. Şehir planına bakıldığında birçok alanda rögar tıkanıklıklarına rastlanır. Bunların nedenleri arasında eskiyen borular, bilinçsiz atılan atıklar, doğal nedenler ve diğer nedenlerdir. Rögar tıkanıklıkları kapsamlı olup, geri tepme yaparak bahçe, ev ve işyerlerine zarar veren ciddi bir sorundur.

Geniş çaplı tıkanıklıklar için özel tespit cihazları muhakkak gereklidir. Eskiden yapılan işlemde birçok kazı yapılmakta, tespiti için yollar ve kaldırımlar sökülmekteydi. Artık ileri teknolojinin faydalarından yararlanılarak geliştirilmiş tespit cihazlarında yer alan kamera ile tıkanıklık kısa süreçlerde İstanbul logar temizleme fiyatları ile tespit ediliyor.

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögarlar çevresel nedenlerden tıkanır ve borulara zarar vererek kanalizasyon tıkanıklıklarına neden olur. Binalarda oluşan bazı su kaçağı ve tıkanıklık sorunları öncelikle kişinin talebi ile yapılır. Yapılan incelemelerde rögar kaynaklı olduğu ortaya çıkabilir. Aynı şekilde bahçelerde tepme ve gider tıkanıklıklarının büyük bir nedeni de rögar kaynaklıdır.

Rögarın tıkanma sebepleri;

  • Bireysel olarak atılan çöpler
  • Sokaklara atılan çöpler
  • Yağmur suları tarafından taşınan metaller
  • Yağmur ile taşınan ağaç dalları, yaprakları ya da bitki artıkları
  • Giderin hayvan ölüsü nedeniyle tıkanması

Rögar tıkanıklıkları tüm şehrin sularının ayrı ayrı toplandığı ve kanalizasyonda birleştiği devasa borulardır. Bu alanlarda yaşanan tıkanıklık çevresel felakete yol açabilir. Rögardan yayılan virüs, bakteri ve hastalıkların yanı sıra kötü koku çevre insanını olumsuz etkiler. Aynı şekilde çevrede bulunan yapılarda ve emlak piyasasında düşüşlere yol açar. Birbirini etkileyen bu durumlar nedeniyle yaşam zorlaşır.

İstanbul Logar Temizleme Fiyatları

Rögar Tıkanıklığının Sürekli Yaşanması

Rögarlarda yaşanan tıkanıklıklar devamlı oluyorsa bunun bazı sebepleri olabilir. Bunlar; boruların ezilmesi, çürümesi, çatlaması, kırılması ya da patlakların oluşması gibi durumlardan kaynaklanır. Borular normal şartlarda korozyona dayanıklıdır. Uzun yıllar sonucu doğal afetler, ısı ya da diğer hava olayları nedeniyle yıpranabilir. Buna bilinçsiz toplum da eklenince işin içinden çıkılmaz bir durum oluşuyor. Öncelikle çöplerin ayrıştırılması ve çevrenin temiz tutulması öncelikli işlem olmalıdır. Bunun dışında tespit sonucunda tamir edilebilecek nitelikte olan rögar boruları tamir edilerek düzeltilir.

Rögar Tıkanıklığını Önlemek İçin Ne Yapılır?

Rögar tıkanıklığının yaşanmaması için sokaklara çöp, yabancı madde, metaller atılmamalıdır. Ağaç budama ve bahçe düzenlemelerinde atıklar çöp kutusuna atılmalıdır. İstanbul Logar Temizleme Fiyatları Belediyeler tarafından sokaklar temizlenmeli ve çöpler düzenli toplanmalıdır. Belirli dönemlerde borular tespit cihazıyla kontrol edilmelidir. Hasarların önüne geçmek için erken tespit önemlidir.

Rögar Temizleme Firmaları Nasıl Belirlenmeli?

Rögar temizleme su tesisat sektöründe ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu işlemi yapmak için bu konuya vakıf bir firma olması gerekir. Ekipman ve cihaz konusunda gereken malzemelere sahip olan firmalar tarafından sorun kısa sürede daha ekonomik yöntemlerle çözüme kavuşur. İstanbul Logar Temizleme Fiyatları Aksi halde kurma işlemleri nedeni ile genel olarak ciddi bütçeler ortaya çıkabilir. Rögar tamiri, bakım ve onarımı için ayrılan bütçenin doğru harcanması adına bazı dönemlerde kontroller aksatılmamalıdır. Yağmur mevsiminden önce yapılacak kontroller neticesinde birçok sel baskınının önüne geçilebilir.

Rögar Temizleme Fiyatları

Rögar temizleme işleminde öncelikle tespit cihazları hasarın büyüklüğünü belirler. Tamir ya da tıkanıklığın açılması ayrı işlemlerdir. Bu nedenle firmalar en uygun maliyetlerle işlemi yapar. Çözüm odaklı bir bilinçle hareket ederek, tüm imkânlarını kullanır. Çevre temizliği adına rögar tamirinde, tıkanıklık açmak ya da borularda değişim işlemi uygun İstanbul logar temizleme fiyatları ile yapılır. İstanbul Logar Temizleme Fiyatları Çalışacağınız firma tarafından garantili bir iş yapılması ise sorunun neredeyse tamamını ortadan kaldırır. Rögar ve kanalizasyon temizleme için profesyonel firma seçin.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma