Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte, evlerimizde kombiler yakılmaya başlamaktadır. Ancak birçok kişi kombileri yeterli seviyede yanmasına rağmen istediği ısı seviyesine ulaşamadığını, radyatörlerin yeterli oranda ısınmadığından şikayet etmektedir. Bunun belirli nedenleri bulunmaktadır.

Peteklerin içerisinde hava boşluğu oluşmuştur ve suyun dolaşımını engelleyerek, radyatörleri sıcak su gelmesine engel olmaktadır. Ya da tesisat içerisinde, borularda veya radyatör içerisinde, su içerisinde bulunan kum, kireç, çamur, pas gibi nedenlerle tıkanmalar meydana gelmiştir ve suyun radyatöre gelmesine engel olmakta ve ısınmasını engellemektedir. Kapsamlı radyatör temizliği yaptırarak sorunu çözebilirsiniz.

 

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım

Bulunduğunuz ortamın yeterli oranda ısıtılmasını sağlayabilmeniz için öncelikle, tesisatın döşenirken, oda ölçülerine uygun radyatör kullanılması gerekir. Kullanılan radyatörlerin montajında boru içleri ve bağlantı yerlerinin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Boru içerisinde kalan çeşitli maddeler zamanla boruların tıkanmasına neden olur ve radyatörlerin ısınmasını engeller. Radyatörlerin ısınmasını engelleyen nedenlerin başında, içlerinin temiz olmaması veya hava bulunmasıdır.

Tesisat Bakımı

Günümüzde ısı sistemleri üzerine hizmet veren çok sayıda servis bulunmaktadır. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Bu servisler her yıl belirli dönemlerde, kombi bakım kampanyaları yaparlar ve insanlar bu kampanyalardan faydalanarak, kombilerinin bakımlarını yatırırlar. Bu bakım sonunda kişiler, kombilerinin bakımlarını yaptırdıklarını ve soğuk havalarda rahat ısınabileceklerini düşünürler. Ancak yanılırlar.

Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım

Çünkü, sadece kombinin bakımının yapılması, yüksek ısı elde etmek için yeterli değildir. Kombi bakımı, cihazın verimli ve sağlıklı çalışması için yapılır. Yüksek ısı elde etmek için ise, radyatörlerin temizliğinin yapılması şarttır. Kombi bakımı yapılsa bile radyatör içerisindeki tıkanıklık açılmadığı müddetçe, sıcak su gelmeyecek ve ısı hissedilmeyecektir.

 

Radyatör Temizliğinin Önemi

Eskilerden kalma bir alışkanlık olarak insanlar, radyatör temizliği için, tesisat içerisindeki tüm suyu belirli bir noktadan boşaltarak, yeni su doldurma işlemi olarak bilmektedir. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Bu sadece radyatör içi yıkama işlemi olarak görülebilir. Radyatör temizliği, tüm tesisattaki boru ve peteklerin içlerinde hiçbir kalıntı kalmayacak şekilde temizlenmesidir. Boru ve radyatör içerisinde, kum, kireç, pas vs. nedenlerle oluşan tıkanıklıklar giderilmediği sürece, istenilen ısıya kavuşulamaz. Yaz aylarından sonra, kalorifer kullanılmaya başlandığında, ilk başlarda peteklerin bir kısmının ısındığı bir kısmının ise ısınmadığı görülebilir. Bu petekler içerisinde hava olduğunu gösterebilir. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Her peteğin hava alma bölümünden, bulunan havanın dışarı çıkması sağlanarak, peteklerin ısınması sağlanır. Peteklerde istenilen seviyede ısı elde edilmeye başlandığında, ısı ve enerji tasarrufu da sağlanacaktır.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk başlarda bakım ve temizlik için evlerimize çağırdığımız servis elemanları, kombi bakımını yaptıktan sonra, petek temizliği için genellikle banyoda bulunan peteğin tıpasını açarak tüm tesisattaki suyun boşalmasını sağlamakta ve radyatörlerin temizlendiğini söylemekteydi. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Ancak bu radyatör temizliği olmamaktadır. Radyatör temizliği için servis elinde temizleme cihazı mevcutsa, cihaz tesisata bağlanır ve cihazın vereceği basınçlı su ile önce radyatör içleri iyice temiz su ile yıkanır. Daha sonra, radyatör temizlikleri için kireç çözücü özelliği olan özel kimyasal ilaçları konur ve yine basınçlı su ile ilaçlı suyun tüm tesisatta dolaşması sağlanır. Bu kimyasal ilaçlar, radyatör içerisinde tıkanmaya neden olan tüm kir ve pas durumlarını temizleyerek, tüm kanalların açılmasını sağlayacaktır.

 

Radyatörlerin Isıtılması için Temizlik Neden Yaptırılmalıdır?

Radyatör temizliği her şeyden önce, yüksek ısı elde edebilmek için yapılmalıdır. Radyatörler temiz olmadığı zaman, kombi sürekli çalışacak, gaz ve elektrik harcayacak ancak siz ısınamayacaksınız. Isınmayan Radyatörleri Nasıl Isıtırım Bu size enerji israfı ve yüksek fatura olarak dönecektir. Yaşam alanlarınızın istenilen seviyede ısıtılabilmesi, en az enerji ile yüksek ısı sağlayabilmek için radyatör temizliğinin yapılması büyük önem taşımaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma