Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Günümüzde evlerde ve işyerlerinde sık kullanılmaya başlayan doğalgaz kombiler hem ısınma, hem sıcak su, hem de ısıtma ihtiyaçlarımızı gidermektedir. Özellikle kış günlerinde sıkça kullandığımız kombilerin ve peteklerin periyodik olarak bakım ve temizliklerinin yapılması gerekmektedir. İpsala Petek temizliği yapan firmamız sizleri bu gibi durumlardan kurtaracaktır. Özellikle ısınma sorunu yaşanmamsı için kalorifer peteklerinin düzenli olarak temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde temizlenmeyen petekler belli bir süre sonra ısı kayıpları yaşamanıza neden olabilirler. Bu durum karşısında kombiniz daha fazla yakıt tüketecek ve ömrü de kısalacaktır. Dolayısı ile bu da size yüksek fatura ve ek maliyetler olarak dönecektir. Petek temizleme Kaç para>>>  https://www.bogazicitesisat.com/petek-temizligi-fiyatlari/

Peteklerde Kireçlenme

Kalorifer tesisatlarında dolaşan su bir süre sonra radyatörlerde ve tesisatta kireçlenmeye sebep olmaktadır. Sudaki kireç zamanla peteklerde kireç tabakası oluşturur. Peteklerde oluşan kireç tabakası ısının dışarıya verilmesini engeller ve bu da ısı kaybına neden olur.

Bu gibi durumlarda kullanıcılar, kombi derecesini yükselterek ısıyı arttırmaya çalışırlar. Bu da yakıt tüketiminin artmasına ve harcanan enerji ve masrafı iki katına çıkarır.

Düzenli olarak yapılan petek temizliği ile birlikte, peteklerdeki ısının dışarıya salınımı kolaylaşır ve doğalgaz kullanımında tasarruf sağlanmış olur.

Isı derecesinin arttırılması bir süre sonra kombiyi de yıpratmaya başlayacaktır. Uzun süre yüksek ısıya maruz kalan eşanjörün ömrü kısalarak arıza yapacaktır. Isıtmak için harcanan süre de artacağı için pompalama işlemi daha fazla yapılacak ve pompa motorlarında arıza oluşacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İpsala’da petek temizliği servis işlerimiz yaklaşık olarak 1 ile 1,50 saat arasında sürmektedir. İlk olarak tesisatın içi temiz su ile yıkanır. Bu işlem özel makineler ve petek kimyasalı adı verilen özel bir kimyasal ile yapılmaktadır. İpsala petek temizliği ekibimiz mobil sistem makineler ile gelerek petek temizliğinizi gerçekleştireceklerdir. Petek temizliği için yerden ısıtmalı ya da üstten yapılmış tesisatlar için fark etmeksizin yapılmaktadır. Evinizin içindeki ve tüm peteklere giden tesisat borularının temizliğini yapmaktayız. Sunmuş olduğumuz kaliteli ve güvenilir hizmet ile tesisatlarınızda ve peteklerinizde kesinlikle kir, çamur ve kireç tabakası kalmaz. Peteklerinizden yüksek verim elde etmeniz için tüm borular ve petekler özenli bir şekilde temizlenir. Kullanıcı hatası olmasa bile petekler ve tesisat boruları zamanla tıkanır. Bunun sonucunda yeterli ısı alınması engellenir. Periyodik olarak yaptıracağınız petek temizliği ile % 30 civarında tasarruf elde etmeniz mümkündür. Siz de İpsala petek temizliği hizmetlerimizden faydalanarak kış aylarında daha fazla ısınmanın ve daha az fatura ödemenin konforunu yaşayın.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma