blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su Kaçağı Tespit Cihazı

Suyun hayatımızda önemli bir yer kapladığı bilinen bir gerçektir. Su uzun yıllardan beri geniş borular aracılığıyla bulunduğumuz ortamlara taşınmaktadır. Ancak yer altına sağlam boruların inşa edilmesi su kaçağı problemini engellemeye yetmiyor. Aksine kaçak tespiti yapmak eskisinden daha fazla bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Bu noktada iş teknolojileri cihazlarından faydalanmak işimizi kolaylaştıracaktır.Su kaçağı tespiti yapan firmalar arasında kırmadan ve iş masrafını en aza indiren firmalar daha fazla tercih edilmiştir. Ancak ekonomik yöntemlerle kaçak tespiti yapmak için teknolojiden faydalanmak adeta bir zorunluluk haline gelmiştir. Bunun için mühendislik harikası olan su kaçağı tespit cihazı kullanılmaktadır. Ancak su kaçağı bulan cihazlar profesyonel firmalardan faydalanarak alınmalı ve kullanılmalıdır.

Su Kaçağı Bulma Cihazı 

Günümüz teknolojisinde su kaçağı bulma noktasında işçiliği en aza indirmek hedeflenmiştir. Bu noktada su kaçak bulan cihaz makineleri profesyonel firmaların ilk tercihleri arasındaki yerini almıştır. Bu makineler sayesinde kaçağın hangi noktada yer aldığını ve sebebini tespit etmek mümkündür. Bunun için farklı çeşitlerde kaçak cihazları imal edilmektedir. Bu cihazların markası, kalitesi ve kullanışlılığı ilk dikkat edilmesi gereken mevzular arasındadır.

Herhangi bir dairede meydana gelen kaçağı tespit etmek için kırma zorunluluğu ortadan kalkmaktadır. Bununla birlikte su kaçak arama makinesi tasarruf etme konusunda destek sağlamaktadır. Uzun zaman kaçak tespiti yapamamak arızanın geç giderilmesine sebep olmaktadır. Bu ise kaçağın yüksek miktarda su israfına yol açtığı bilinen bir gerçektir. Kaliteli ve profesyonel makinelerden faydalanan tesisat firmaları kısa sürede tespit yaparak arızayı gidermektedir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Su kaçağı tespiti yapan cihazlar her geçen yaygınlaşmaktadır. Hatta sayısı çok arttığı için firmaların  neredeyse hepsi tespit cihazı ile çalışmayı tercih eder. Ancak her firma müşteri memnuniyetini elde edememektedir. Bunun en önemli sebebi kaliteli su kaçağı tespit cihazı yardımıyla çalışmaktan geçmektedir.

Tespit cihazı alırken öncelikle kaçak sese duyarlı akustik cihazlardan faydalanmak gerekmektedir. Cihazın fiyatından önce kalitesi ve özellikleri dikkate alınmalıdır. Ayrıca su kaçağı tespit cihazı alırken satış yapan firmanın servis ağına dikkat edilmelidir. Çünkü teknolojik nitelikte olan ve sık kullanılan aletlerin arıza yapma ihtimali oldukça yüksektir. Bu arızaları giderilmesi adına servis ağından destek almak gerekmektedir. Kaliteli, profesyonel ve nitelikli su kaçak bulan cihaz işinizi kolaylaştırmaktadır.

İkinci El Su Kaçağı Cihazları Nasıl Alınır? 

Trotec su kaçağı bulma cihazı
Trotec su kaçağı bulma

Su kaçağı cihazları oldukça pahalı olan ürünlerdir. Birçok ürün ise yurt dışından ithal edilmektedir. Bu sebeple maliyeti kur üzerinden hesaplanmaktadır. Bu duruma bağlı olarak da fiyatlar artış gösterir. Ancak ikinci el su kaçağı cihazı bu konuda firmalar için önemli destek sağlayabilir. Ancak bu noktada aracı olan firmanın güvenilir olması gerekmektedir.

Su kaçağı makineleri iş yapan cihazlardır. Birçok kişi veya firma bu cihazları iş yapmak amacıyla satın almaktadır. İş yapan bir cihazın ikinci elden satışı da kolay kolay yapılmaz. Ancak ürün satılıyorsa altında bir sebep aranmalı ve temkinli yaklaşılmalıdır. Satın alırken mutlaka uzman bir ustaya sorulmalıdır. Ayrıca bu noktada kendini tamamlamış markalardan destek alınmalıdır.
1. Severin Aquafon a100
2. Fisher LD 17 su kaçağı arama cihazı
3. Rothanger su kaçak cihazı
4. Trotec LD6000

fisher su kaçağı bulma
Fisher su kaçağı bulma cihazı

Bu noktada ikinci el su kaçağı cihazı satışı yapan markalardır. Doğru ve detaylı araştırmalardan sonra alındığı taktirde ekonomik yollardan cihaz sahibi olmak mümkündür. Su kaçağı cihazları dinleme cihazları, termal kamere, pis su kamerası, nem ölçer olmak üzere farklı çeşitlerden oluşur. Ayrıca ihtiyaca göre hangi çeşidin satın alınacağına önceden karar verilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma