Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Güngören Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Bulma

Duvarda su sızıntısı veya duvarlarda nemlenme durumları görüldüğünde, alt kat dairenin banyodan su damlıyor sorunu ile karşılaşıldığında ve üst kattan sızan su gibi belirtilere rastlandığında hemen su kaçağı tespiti işlemleri yapılması gerekmektedir. Çünkü yapının tesisat sistemlerinde başlamış olan su kaçakları en son raddesine gelmiştir. Su kaçağı probleminin bundan sonraki aşaması kesinlikle boru patlaması ve yapıların su baskınlarına uğraması olacaktır. Su kaçağı bulma işlemlerinde Güngören kırmadan dökmeden su kaçağı bulma çalışmalarından yararlanmak ise en mantıklı yol olacaktır. Kullanılan cihaz sistemleri ile yapılan tesisatta kaçak su tespiti hem işlem kalitesi açısından hem de fiyat garantisi açısından oldukça avantajlı sonuçlar oluşturmaktadır.

Güngören Cihazlı sistemler İle Yapılan Su Kaçağı Tespit İşlemleri

 

  • Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılır. Son sistem teknolojisi ile üretilen bu cihazlar sayesinde yapıdaki tüm su tesisatı kaçağı tespit edilir ve onarımı sağlanır.
  • Yapılarda meydana gelen su kaçakları temiz su tesisatı ve pis su tesisatında meydana gelen kaçaklardır. Bu yüzden de akustik dinleme cihazları ile pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemleri ile temiz su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinin ayrı ayrı ve detaylı olarak yapılması gerekmektedir.
  • Su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun ilk cevabı akustik dinleme cihazları ile su borularının geçtiği her duvarın dinlenmesidir. Bu dinlemeler sonucunda su kaçağı olan yerler noktasal olarak tespit edilmiş olunur.
  • Su kaçağının tespiti ve onarımı işlemlerinde ikinci aşamada ise kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içleri incelenir ve borulardaki meydana gelmiş olan hasarlar görüntülenerek nasıl bir çözüm yolu ile halledilebileceği belirlenmiş olur.

Güngören Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti En Doğru Tercihtir

Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan işlem uygulayan tesisat firmaları da bulunmaktadır. Fakat bu tesisat firmaları Güngören kırmadan dökmeden su kaçağı bulma işlemleri kadar başarılı ve sorunsuz işlemler uygulayamaz. Çünkü su kaçaklarının bulunmasında cihaz sistemleri olmayan tesisat firmaları kırma dökme işlemleri yaparak su tesisat kaçak tespiti yapacaktır.  Su borularının geçtiği tüm duvar noktaları kırılarak su boruları açığa çıkarılacak ve bu sorularına basınçlı sular basılarak kaçak yerleri tespit edilmeye çalışılacaktır. Bu şekilde bir su sızıntısı tespiti ise hem maddi açıdan hem da zamansal açıdan son derece olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

Tespitlerde Cihaz Yoksa İnşaat Masrafları Var Demektir

Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusunda en kaliteli ve en doğru cevabı sadece cihazlı sistemler ile işlem uygulayan tesisat firmaları verecektir. Çünkü su tesisatı kaçakları bulma işlemlerinde cihaz kullanılmadan yapılan çalışmalarda evlerde ve iş yerlerinde inşaat alanları oluşacağı gibi aynı zamanda bu işlemlerin tutarları da çok fazla olacaktır. Çünkü cihaz sistemleri olmadan yapılan işlemlerde sadece su kaçağı tespit ücretleri talep edilmez aynı zamanda kırılan yerlerin malzeme ve onarım masrafları da kişilere fatura edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma