blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Giderde Koku Problemleri, gider tıkanıklıkları ile birlikte ortaya çıkan bir sorundur. Eğer mutfak evyeleri ve lavabo içlerinden sürekli anlamda bir koku geliyor ise, burada bakılması gereken ilk yer gider tıkanıklığı olmalıdır. Bazı durumlarda gider tıkanır fakat bu tıkanıklık yarım olduğu için kullanıcı tarafından fark edilmeden kullanılmaya devam edilir. Bu durum da bir süre sonra pis koku yaparak evin içine kadar gelir. Mutfağa, banyo ve tuvalete sürekli genel bir koku yansımasında bulunur. Bu kokunun ortadan kaldırılması için gider tıkanıklığı olup olmadığına bakılmalı ve eğer var ise sorun anında çözülmelidir. Çözümlendikten sonra koku da otomatik olarak kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Giderde Koku Problemleri Ve Nedenleri

Suyun yavaş gitmesi, gider içinde biriken kokuları açığa çıkarır. Bu işlemin tek çözümü boru içerisini basınçlı yıkama makinesi ile yıkama olmalıdır. Bu sayede de basınç yardımı ile gider borularının içi temizlenir. Oluşan yağlanma, pislikler ve tıkanıklığa neden olan birçok madde basınçlı su motoru yardımı ile kanalizasyona karışır. Giderde Koku Problemleri Bina içindeki boru tesisat sistemi yeni döşenmiş olarak hizmete açılmış hale gelir. Koku problemi de ortadan kalkmaktadır.

Gider tıkanıklığının birçok nedeni vardır. Eğimsizlik nedeni ile su akışı fazla olmaz. Sürekli olarak orada su birikmesi bir süre sonra boru kanallarında kireçlenme yapar. Giderde Koku Problemleri Kireçlenen alan akan pislikleri boru giderinde tutar ve bir süre sonra da koku yapılmasına başlanır. Giderde Koku Problemleri Aslında bu koku yayılan mikrobun ve orada bulunan bir pislik olduğunun en baş habercisidir. Bu nedenle kireçlenmeden tıkanan giderler de bir koku yayma nedenidir. Bu sorunlarda tıkanıklık açma işlemi yapılır. Ardından kameralı robot yardımı ile bakır ve eğim problemine bir çözüm bulunur. Çünkü eğimsizlik nedeni ile yanlış tesisat borusu döşenmesi işlemiş sürekli anlamda hasar ve arıza çıkaracak bir problemdir. Bunun önünün alınması gerekir.

Gider Tıkanıklığının Meydana Gelme Nedenleri

Gider tıkanıklıkları belli bir nedene bağlı olarak meydana gelmez. Birkaç faktörün birleşmesinden kaynaklıdır. Bu nedenle tespiti anında yapılabilir. Lavabo giderlerine atılan katı maddeler ya da suda çözünemeyen maddeler burada tıkanıklık oluşturur. Giderde Koku Problemleri Tıkanıklığın oluşma başlangıcında çözüm alınmaz ise, gider tıkanıklığı kalıcı olarak gerçekleşir ve su basması, suyun geri gelmesi gibi farklı sorunlara da meydan verir. Gider tıkanıklıklarının sebebi farklı lavabo giderlerinde yemek artıkları, saç kılları, suda çözünemeyen maddelerin giderde birleşmesine bağlı olarak kullanıcı hatasındandır. Çok azı ise, eğimli olmayan tesisat hatalarını barındırır. Giderde Koku Problemleri Buna bağlı kalitesiz borular, zamana bağlı kireçlenme ve çökme gibi fiziksel işlemlerin oluşması da nedenler arasındadır. Tıkalı gider borusu açma (tuvalet/mutfak/ lavabo) işlemleri için firmamız ile iletişime geçmek sizleri bu problemlerden anında kurtaracaktır.

Giderden Gelen Kötü Kokuların Önlenmesine Yönelik Adımlar

Her evde oluşan problem giderin tıkanarak kötü koku yayması işlemidir. Bunun için bir önlem alınmalıdır. Giderde Koku Problemleri Bu önlemleri aşağıda bulabilirsiniz.

Giderden kötü koku geliyor ise, yapılması gereken ilk işlem tıkanıklık olup olmadığını kontrol etmektir.

Tıkanıklık var ise, kişinin kendi imkânları ile açılabilmektedir. Eğer açılamıyor ise giderlerin tıkanarak koku yaymasını önlemek adına tesisat firmamızı ile iletişime geçmenizi önermekteyiz. Giderde Koku Problemleri  Giderden dışarıya kötü koku gelmesi ancak, tıkanıklık açılırsa ve basınçlı su motoru yardımı ile gider temizlenirse çözüme kavuşur.

Firmamız daire, bina, ofis ve kurumsal firmalara tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Bunun için hızlı bir şekilde iletişime geçerek bilgi ve aynı zamanda randevu almanız rica olunur. Piyasadaki en profesyonel hizmeti en uygun fiyat garantisi ile bizlerden alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma