blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Gider açma kılavuzu; banyo gideri, mutfak gideri ve tuvalet gideri açma işlemlerini gerçekleştirmek için yapılan ön hazırlıktır. Bu kılavuz sayesinde her giderin farklı bir açma yöntemi olduğu bilinir ve buna bağlı olarak gider açma konusunda profesyonel bir yaklaşım ile hareket edilir. Kılavuz aslında gider açmaya yarayan aletin adına denilmektedir.

Gider Açma Kılavuzu Faydaları Ve Zararları

Dolayısı ile gider tıkanıklığı basit derecede olan işlemleri açabilmek için dizayn edilmiştir. Kılavuz telinin açabileceği tıkanıklıklar küçük çağlı tıkanıktır. Bunlar temelde küçük kıl ve tüy parçalarını oluşturur. Özellikle evcil hayvan beslenen evlerde köpek tüyleri küvet giderlerini oldukça fazla tıkamaktadır. Kendi yöntemlerinizle açamadığınız giderler için mutfak gideri açma fiyatı 

Sık tıkanan lavabolarda banyodan sonra kullanılmak üzere yapılmış kancalı küçük aletler olarak da kılavuz bilinmektedir. Kılavuz yapısı tele sarılabilir ve oldukça kolay kullanılır aletleri barındırmaktadır. Bu tel gider pisliklerinin kolaylıkla arasına girmeye odaklı olarak tasarlanmış ürünlerdir.

Bu sayede anında kılavuza gelen saç kılları ya da tüy parçaları gider deliğini kolaylıkla açacaktır. Tıkanıklık oluşumlarında etkili bir çözümdür. Özellikle gider ağız kısmında basit tıkanıklık yaşayan ve kalıcı tıkanıklığa dönüşmesini istemeyen kişilerin muhakkak kullanması gereken ürünler arasında bulunmalıdır.

Gider Açma İşleminde Kılavuz Kullanma Yöntemi

Gider açma işlemlerinde kılavuz kullanılırken etkili bir hizmet alabilmek adına kullanılan yerin iyi ayarlanması gerekir. Kılavuzlar sadece lavabolarda evye içi ve banyolarda banyo lavabosu ve küvet, duşa kabin giderlerinde kullanılabilen ürünlerdir.

Bu ürünlerin mutfak lavabosunda kullanımı gereksizdir. Çünkü mutfak lavabolarında saç taraması vb. yapılmadığı için kıl, tüy dökülmesinden kaynaklı olarak gider tıkanıklığı yaşanmaz. Mutfak tıkanıklığının en önemli nedenleri yağlanma ve yemek atıklarının oluşumundan kaynaklı tıkanıklardır.

Bu tıkanıklık nedenlerinde kılavuz kullanmanın hiçbir şekilde etkisi bulunmamaktadır. Kılavuz teli mutfak gider lavabosuna salındığında saç ve kıl gibi tutucu maddeler bulunmadığı için burada bulunan yağın ya da yemek kalıntısının içinden geçecektir. Bu atıkları dışarı çıkarmada yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle de kullanımı mutfak lavabo evye içlerinde uygun olmamaktadır.

Kılavuz kullanarak gider açma işlemi yapılırken öncelikli olarak tıkanıklık açma kısmında kişiler kılavuz kullanmayı tercih eder. Kişinin bu araç yardımı ile kendi imkanlarını kullanarak, lavabonun giderini açması beklenir. Eğer başarılı olunmaz ise, usta çağırılmalı ve tesisat gider boruları gözden geçirilmelidir.

Bu sayede daha sağlıklı yaşam alanlarına kavuşabilir ve uzun süreli tıkanıklık yaşamadan yaşam alanınızın tadını çıkarabilirsiniz. Gidere salınmış olan gider açma kılavuzu, herhangi bir cisme sarılamaz ise, tıkanıklık oluşan gider açılmaz. Çünkü kıl ve tüy gibi maddelerin kılavuza sarılıp yukarı çıkması gerekmektedir. Bu işlem gerçekleşmeyince kılavuz da kullanım amacına ulaşmamış olmaktadır.

Gider Açma Kılavuzu

Gider Açma Kılavuz Fiyatları

Gider açma kılavuz fiyatları her yerde bulunabilen ve oldukça uygun bir bütçeye sahip olan bir alettir. Bu sayede her türlü yapı markette ya da tesisatçılarda bulabileceğiniz kapsamlı bir gereçtir. Gider Açma Kılavuzu Ne zaman ihtiyacınız olacağı belli olmaz. Bu nedenle de öncesinden bir adet edinerek, yaşam alanlarınızda bulundurmanız önerilir. Özellikle saçları çok dökülen kişilerin, evinde canlı tüylü evcil hayvan besleyen kişilerin mutlaka alması ve evinde bulundurması gereken bir üründür.

Banyo küvet ve duşa kabin süzgeç deliklerinin büyük olması da buradan aşırı miktarda kıl tüy geçmesine neden olur. Gider Açma Kılavuzu Geniş süzgeç deliği kullanan kişilerin de bu aleti alması ve bulundurması gerekmektedir.

Gider açma kılavuzu kullanarak tıkanan giderlerinizi açamadığınız zaman bizlere ulaşabilmeniz mümkündür. Gider tıkanıklığı açan firmalar kategorisinde firmamızın ismini her zaman bulabilmeniz mümkün olacaktır. 7/24 ulaşabileceğiniz iletişim numaralarımızdan yararlanarak tıkanan gideri açma yöntemleri hakkında bilgi alabilir ve tesisat ustalarımızdan randevu alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma