Eyüp Su Tesisatçısı Kameralı Su Kaçağı Bulma

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Eyüp Su Tesisatçısı Kameralı Su Kaçağı Bulma

Eyüp su kaçağı bulma işlemlerinde alt kata üst kattan sızan su durumlarında, banyodan su damlıyor sorunlarında, duvarda su sızıntısı ve nemlenmesi fark edildiğinde cihaz sistemleri ile yapılan çalışmalar bulunmaktadır.

Su kaçağı tespiti işlemlerinde tüm çalışmalarda kırma dökme olmadan ve saatlik çalışma süreleri ile bütün su kaçağı bulma işlemleri halledilmekte ve garantili bir işlem sunulmaktadır.

Fakat su kaçağı problemlerinde cihaz kullanımı olmayan tesisat firmalarının seçilmesinde ise bu durumlar yaşanmaz ve mutlaka yapının içinde kırma dökme işlemleri görülür.

Çünkü duvarların altında kalan su borularına cihazlar olmadan ulaşmanın imkanı yoktur. Cihaz sistemleri olmayan tesisat firmaları da su kaçağı sorunlarını çözmek için kesinlikle kırma dökme yapmak zorundadır.

Bu durumun ise birçok dezavantajı vardır. Bu iki farklı çalışma yöntemi yapılan işin kalitesini, garantisini ve işlem sürelerini belirlediği gibi aynı zamanda tesisatta kaçak su tespiti fiyatlarını da belirleyecektir. Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri ise şu şekillerde olacaktır.

Su Kaçağı Problemlerinde Cihazlı Ve Makineli İşlemler

  • Temiz su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinde ve pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemlerinde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanılacaktır. Bu sistemler sayesinde su kaçakları noktasal olarak bulunacak ve tüm işlemler kırma dökme olmadan halledilecektir.
    Su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusu üzerine işlem uygulayan cihaz kullanımlı tesisat firmaları öncelikle akustik dinleme cihazları ile tüm su borularının geçtiği duvarları dinleyecek ve su kaçağı olan alanları tek tek tespit edecektir.
  • Tespit edilen bu su tesisatı kaçağı alanları tamamen milimetrik olarak bulunacaktır. Cihazların kesinlikle yanlış yer saptama veya eksik yer bulma gibi bir durumu söz konucu değildir.
  • Su tesisat kaçak tespiti işlemlerinde dinleme cihazları ile bulunan bu alanlara kameralı görüntüleme sistemleri gönderilecek ve boruların içindeki su kaçaklarının kırılmadan mı, delinmeden mi yoksa yıpranmadan mı oldukları görülecektir.
  • Kameralı görüntüleme sistemleri sayesinde yapılacak olan işlemlerin ana nedenleri görülmüş olacak ve Su kaçağının tespiti ve onarımı kaliteli bir şekilde yapılmış olacaktır.
    Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti ve Onarımı Mümkündür
    Su tesisatı kaçağının bulunması konusunda işlem uygulayan fakat gerekli tesisat teknolojilerine sahip olmayan tesisat firmaları ise duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu üzerine verecekleri ilk yanıt duvarların kırılması olacaktır. Su borularının geçtiği tüm duvar noktaları kırılacak ve su boruları açığa çıkartılarak su kaçağı araması yapılacaktır.

Cihazlı İşlemlerle Hem Düşük Maliyetler Hem de Kaliteli Çalışmalar Yapılmaktadır


Su tesisatı kaçakları bulunmasında cihaz sistemlerinin olmadan yapılması demek tüm su kaçaklarının bulunamayacak olması demektir. Çünkü bu işlemlerde boruların yıprandığı yerler ve aşınmaya yeni başlamış olan alanlar bulunamayacak ve sonradan daha büyük su kaçağı arızalarına neden olunacaktır. Bu yüzden de su sızıntısı tespiti işlemlerinde kesin ve garatili yöntemler sunan tesisat firmaları tercih edilmelidir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma