Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Evye Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Mutfakların vazgeçilmesi olan, tezgah altı ve ankastre modeli olarak iki farklı modelde tercih edebileceğiniz evyeler, monte edilirken standartlara göre monte edilmediğinde sızdırarak sizin için problem oluşturur. Evye montajı yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları, montaj işleminin daha profesyonel bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Evye Montajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Evye montajları için belirlenmiş olan standartlar, özel tasarımlı evye modelleri için farklılık gösterebilir. Evye montajında en önemli nokta gider ve temiz su bağlantılarının sorunsuz bir şekilde yapılmasıdır. Mutfak evyesi montajı yapmadan önce su sızdırmazlığı sağlamak için kimyasal yapıştırıcılar kullanmanız gerekiyor. Sağlığınız açısından bir sorun yaratmayan ve risk teşkil etmeyen kimyasal yapıştırıcılar kullanarak evyenin dört kenarını dikkatlice yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırma işlemi sonrasında evyenin mutfak tezgahına tam olarak oturmasını ve yapışmasını sağladığınızda sıra tesisat bağlantılarınızı yapmaya geliyor.

Evyeniz için temiz su akışını sağlayacak olan bataryaların montajını profesyonel bir şekilde standartlara uygun olarak monte etmeniz gerekiyor. Evye Montajı Yaparken Batarya montajında eğer evyenin iki gözlü ise bataryanın her iki göze de hitap etmesi, hareketli bir batarya kullanıyorsanız rahat kullanıma sahip olacak şekilde montajının yapılması çok önemlidir. Evye bataryası montajında profesyonel olan ve bu konu da sizlere kaliteli bir şekilde hizmet veren su tesisat servisi ile iletişime geçerek bataryalarınızın kusursuz bir şekilde monte edilmesini sağlayabilirsiniz.

Düşen Evyeler Nasıl Monte Edilir?

  1. Düşen evyeleri yerine monte etmek için yerinde çıkarak düşen evyeyi ve tezgahınızı tel fırça ve zımpara yardımı ile temizlemeniz gerekiyor. Yeniden yapıştırma işlemi için temiz yüzeyler elde edebilmek adına bu işlemi yapmanız çok önemlidir.
  2. Evyenizi yeniden monte etmek için yapmanız gereken ikinci işlem tezgahınızın kurutulması işlemidir. Ahşap, mermer veya granit olan tezgahınızın yüzeyini kuru bezler ile sizlere kurutmanız gerekiyor. Evye Montajı Yaparken Nemli yüzeylere yapıştırma işlemini sağlıklı bir şekilde yapamayacağınız için tezgah yüzeylerini sağlıklı bir şekilde kurulamanız montaj işlemi açısından çok önemli olacaktır.
  3. Kullanacağınız yapıştırıcıları seçmeden önce evyelerin yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcı modellerinden birini seçmelisiniz. Doğru bir yapıştırıcı seçtiğinizde yapıştırma işlemini kısa süre de tamamlamış olacaksınız.
  4. Yapıştırıcınızı seçtikten sonra evyenizin temizlemiş olduğunuz kenarlarına dikkatlice yapıştırıcınızı sürmeniz gerekiyor. Yapıştırıcı sürdükten sonra evyenizi tezgahınızın zerine dikkatli bir şekilde yerleştirmelisiniz. Evye Montajı Yaparken
  5. Evyeyi tezgah üzerine yerleştirdikten sonra yapıştırıcının kenarlardan sızıntı yapması durumunda nemli bir bez yardımı ile yapıştırıcının yer aldığı kısımları temizleyin. Temizlik işlemini dikkatli bir şekilde yapmadığınızda kuruyan yapıştırıcıyı çıkarmak çok zor olacaktır.
  6. Evyenizi yerine yerleştirdikten sonra yapmanız gereken alt taraftan evyeyi destekleyecek tahta parçaları yerleştirmek. Kuruma süresi boyunda aşağı doğru ağırlık verecek olan evye yerinden çıkabilir veya kayabilir. Bu nedenle yapıştırma pozisyonunda sabit kalacak şekilde alttan desteklenmesi çok önemlidir. 24 saat boyunca kuruması beklendikten sonra artık evyenizi kullanabilirsiniz.

Tesisat Bağlantıları Nasıl Yapılmalı

Evye montajından sonra yapılması gereken gider bağlantılarının ve temiz su bağlantılarınına yapılmasıdır. Bu konu da profesyonel olarak hizmet alabileceğiniz, İstanbul genelini tesisat konularında kaliteli hizmet veren su tesisat servisimiz ile iletişime geçebilir ve profesyonel bir yardım alabilirsiniz. Evye Montajı Yaparken Ustalarımız evinize gelerek gider borusu bağlantısı, temiz su bağlantılarını yapıyor, sifon bağlantınızın sızdırmaz olacak şekilde tamamlanmasını sağlayarak evye montajınızı tamamlamanıza yardımcı oluyor. Evyelerinizin sifon bağlantısı ile birlikte sızdırmazlık testini de yapan ustalarımız sayesinde evyelerinizi gönül rahatlığı ile kullanabiliyorsunuz. Evyelerde oluşabilecek koku ve tıkanıklık konularında da bizimle iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma