blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Ev içerisinde kullanılmakta olan su tesisatı, diğer evlerle bağlantılı olan yapının bütününde veya müstakil olan evlerde farklı olarak bulunur. Su tesisatında olan sıkıntılar sonucunda da evde su kaçağı sorunu yaşanacağı için, tesisat yapısına göre su kaçağının nasıl tespit edilmesi gerektiği bilinmelidir. Ayrıca su kaçağı meydana geldiği zaman, kaçağın nerede ve ne sebeple ortaya çıktığını tespit etmek amacıyla kullanılan bazı tesisat cihazları söz konusudur. Tesisat cihazlarının neler olduğunun bilinmesi, temin edilmesi ve su kaçağının onarılmasında kullanılması oldukça önemlidir.

Evde Su Kaçağı Olduğunun Tespit Edilmesinde Nelere Bakılır?

Bazı durumlar evde su kaçağı sorununun olduğunu gösteren özel durumlardır. Tesisat üzerinde ve yapı içerisinde ortaya çıkan aksaklıklar sonucunda meydana gelen değişimler, su kaçağının tespit edilmesinde dikkate alınan ilk özelliklerdir.

Bununla beraber, su kaçağının tespit edilmesine yardımcı olan sorunlar şöyledir:

  1. Ev veya toplu yapılar içerisine gelmekte olan su miktarında fark edilir oranda azalışlar
  2. Kullanımı sağlanan su miktarının aynı olmasına rağmen su sayacında ve su sayacına bağlı olarak hane içerisine gelen su faturası borcunun fazla olması
  3. Tesisat içerisindeki su borularından hasarlı sesler alınması
  4. Tesisat üzerinde yer alan herhangi bir kısımda kırılma veya değişik boyutlarda zararların ortaya çıkması

Gibi sorunlar, su kaçağı olabileceğini gösteren en büyük işaretler arasında yer alır. Tesisat uzmanları tarafından bu durumların gözlem altına alınması ve su kaçağının tespit edilerek onarılması gerekir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?
Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde Su Kaçağı Tespit Edilirken Neler Kullanılır?

Su kaçağı olduğundan şüphe edilen yapılarda, su kaçağı tespit cihazları kullanılır. Bu cihazlar, mühendisler tarafından özel olarak tasarlanmış olmakla beraber; kaçağın nerede meydana geldiğini, bazı durumlarda yaklaşık ne kadar zaman önce kaçak sorununun ortaya çıkmış olabileceğini, bu belirlemeler sonucunda da kaçağın nasıl onarılması gerektiğini gösteren cihazlardır.Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Kaçağın tespit edilmesinde yardımcı unsur ise kaçak değerlendirme tablolarıdır.

Bu tablolar sayesinde kaçağın; yaklaşık olarak ne zaman ortaya çıkmış olduğu, nerede kaçak olmuş olabileceği, hangi nedenlerden dolayı kaçak oluşabileceği ilgili alanlara yazılır. Daha sonra su kaçağını tespit edecek olan ustalar tarafından gereken işlemlerin yapılmasına bağlı olarak su kaçağının onarılması için önemli adım atılmış olur.

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde veya yapı içerisinde yaşanan su kaçağı sorununun tespit edilmesini sağlamak için, ilk olarak su durumunda bazı sıkıntıların gözlemlenmiş olması gerekir. Suyla alakalı sorunlar ortaya çıktığına emin olunduktan sonra ise, kaçak tespit etme alanında uzman olan ve bu kaçakları onaran tesisat ustaları ile irtibat kurularak süreç başlatılır. Su tesisatı alanında hizmet veren kişiler gelir ve yapının veya hanenin su tesisatını kontrol eder.

Kontrol aşamasında ilk olarak su kullanımında yaşanan sıkıntılar dinlenir, daha sonra da uygun tesisat cihazlarının yerleştirilmesi sağlanarak grafik hazırlanma aşamasına başlanır. Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Cihaz tarafından yapılan bildirimler sonucunda; tesisatın bir kısmında, belirli kısımlarında, zedelenmelere veya çeşitli hasarlara bağlı olarak su kaçağının meydana gelmiş olduğu anlaşılır.

Ayrıca su tesisatı içerisinde tıkanıklığa neden olacak büyüklükte maddelerin yer alması da tıkanıklık ve daha sonra da borularda patlamaya neden olacağı için bu durum da su kaçağına neden olur. Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir? Her türlü sorunun ve kaçağa neden olan durumun, kaçağın nereden yaşandığının tespiti sağlanır. Daha sonra tesisat uzmanları tarafından gereken alanlarda çalışmalar yapılara; tesisatın bazı parçalarının değiştirilmesi, bazı alanların onarılması, tıkanık olan alanların açılması sağlanarak, yaşanan su kaçağı sorununun çözülmesi sağlanır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma