Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Bir ev ne kadar temiz olsa da sürekli olarak tuvalet içerisinden bir lağım kokusu gelebilir. Sabah banyonun kapısını açtığında gelen lağım kokusu kadar kötü bir şey yoktur. Bu durum insanların sosyal yaşamını da etkilemektedir. Eve misafir çağırmak istemezsiniz. Banyoya her girdiğinizde gelen kötü koku nedeni ile sıkıntı duyabilirsiniz.

Evin içine de kokunun sineceğinden endişe ederek bir çözüm yolu aramak istersiniz. Banyodan gelen kötü kokular aslında klozetin içerisinden gelmektedir. Ne kadar temiz olsa da giderden kaynaklı olarak bu tarz kokular kanalizasyon borusunda gaz sıkışması nedeni ile oluşabilmektedir.

Özellikle dış tesisatı evin içine yakın olan durumlarda daha sık rastlanılan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Müstakil ev, villa, apartman giriş katı gibi yerlerde koku duyulma olasılığı daha yüksektir. Evdeki lağım kokularının nereden geldiğini bulan firma arayışı içindeyseniz İstanbul Tesisat olarak sizlere en güvenilir desteği sunmaktayız. 

Kanalizasyon Kokusunun Nedenleri

Binalarda her dairenin atık su tesisatında havalandırma sistemi bulunmaktadır. bu sistemin olmaması havanın içeride hapsolmasına ve kötü kokuların da ev içlerine, bina içlerine yayılmasına neden olabilmektedir. Kanalizasyon kokusunun evin içine doluyor olması bu nedenledir. 

Bina tesisatı döşendiğinde banyo tesisatının eğimli olarak döşenmesi gerekir. Bazı teknik yetersizlikten dolayı bilgisizce döşenmiş eğimsiz tesisat borusu hem tuvalet gideri tıkanıklığına hem de kötü koku yayılmasına neden olabilmektedir. 

Klozetin gider bağlantısı tam bağlanmayınca boşluk oluşur. Tuvalet kokusuna neden olan arada boşluk bırakılan gider bağlantısıdır.

Banyodaki borularda çatlak olması bir süre sonra bu çatlakların içinin pislikle dolmasına ve temizlik yapılmaz ise kötü kokunun yayılacağına işarettir. 

Eski yapılarda binaların havalandırma boşlukları bulunmaktadır. Bu boşluklar banyo ve tuvalet kısmına bakar. Buraya çöp atılması havalandırma boşluğunun tıkanmasına neden olur. Kötü koku buradan kaynaklı da olabilir. 

Binaların rögarı hava almazsa bu durum kanalizasyon kokusunun eve dolması durumuna hatta kanalizasyon borusunun tıkanmasına ve su taşkınlarına da sebep olmaktadır.

Rüzgarın ters yönde esmesi, aşırı sıcak havada kanalizasyon rögarında meydana gelen buharlaşma işlemleri tesisatın da eski olması nedeni ile birleşerek banyoda kanalizasyon kokusuna neden olmaktadır. 

Kanalizasyon Kokusunun Nereden Çıktığı Nasıl Bulunur?

Kanalizasyon kokularının kaynağı bulma oldukça zorlu bir işlemdir. Çünkü hem kayağı bulmak hem de bu kaynağa neden olan şeyi tespit etmek için oldukça fazla neden vardır. Banyonun kapısını açınca kanalizasyon kokusu ile karşılaştığınız zaman bu kokuya boyun eğmek zorunda değilsiniz.

Banyodan gelen kötü kokuyu bastırmak adına yaptığınız çalışmalar da sonuçsuz kalacaktır. Bu nedenle vakit kaybetmeden yapılması gereken tek bir iş vardır. Lağım kokusunun nereden geldiğini bulan servis çağırmak her zaman daha faydalı olacaktır. Cihazlı tesisatçı ekibi ile gelecek olan servis lağım kokusunun kaynağını bulmaya çalışır.

Bunu yaparken de birçok teknikten yararlanır. Tuvalet kokusu evin içinde oluyor ve buna çözüm üretemiyorsanız cihaz sayesinde kokunun nereden geldiği tespit edilir. Akabinde yapılacak işlemler gözden geçirilir. Kokunun sebebi birçok farklı neden olabilir. Gider tıkanıklığı, tuvalet tıkanıklığı, çevresel faktörler, mevsimsel faktörler, su taşkınları, rögar tıkanması, kanal borularının çatlağı gibi nedenlerden hangisi ise sorun hemen tespit edilmelidir. 

Banyodaki pis kokular nasıl geçer sorusuna cevap arıyorsanız sorunun tespiti ile çözüme başlayabilirsiniz. Sorun tespit edildikten sonra tesisatçınız ile yapılacak işlemleri konuşmanız gerekir. Kokunun kaynağının gitmesini istiyorsanız sizler de bu nedenin kaynağını ortadan kaldırarak otomatikman kokuyu da ortadan kaldırmış olursunuz.

Banyodaki istenmeyen kötü kokulara karşı önlemler almak için firmamızdan yararlanmanızı ve olası bir kötü koku durumunda vakit kaybetmeden iletişim numaralarımızdan randevu almanızı tavsiye ederiz. 

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma