blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Duvarlardaki Rutubet 

Tuvaletin yanında zamanla sararmalar meydana geliyorsa pis su borularında sızıntı var demektir. Sizlerde bu şikayetleri yaşıyorsanız evinizde sızıntı olabilir. Tuvalet yanında sararma varsa buradaki borularda sıkıntı vardır, banyo yan duvarlarında, alt kısımlarda rutubet oluyorsa banyo giderlerinde veya kalorifer borularında sızıntı olabilir. Peki, su kaçağına sebep olan faktörler nelerdir?

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir

Su Kaçağına Neler Sebep Olabilir?

Dış faktörler: İşini iyi yapmayan ustalardan kaynaklanan, kalitesiz su ve gider boruları kullanılması, inşaat sırasında dikkatsiz davranıp darbeye maruz kalmaları kaçak oluşturabilir.

İç faktörler: şebekedeki basınçtan kaynaklanan sızdırmalar vardır, asitli kimyasal maddelerin aşırı kullanılması ise gider borularında delinme oluşumuna ve kaçaklara yol açabilir.

– Nadir de olsa yaşanabilecek bir durum olan fayansın üstünde su birikmesi, parkenin üstüne su çıkması gibi durumla karşılaştığınızda sıcak su borusu patlamış olabilir.

Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir

Bodrum Katlar Neden Rutubet Olur?

Çoğu zaman bodrum katlarda oluşan rutubet farklı sebeplere dayanır. Rutubet ya da nem, dış mekan ile iç mekan arasındaki ısı farkından olur, Oluşan rutubet duvarlarda küflenme yaparken kötü bir koku oluşturur. Duvarlarda ve yerde meydana gelen su kaçağı rutubet oluşumuna sebep olur. Rutubet sonucunda duvarlarda kabarma, parkelerde kabarma, küflenme gibi durumlar oluşturur. Banyo tavanında veya duvarlarında rutubet varsa üst kattan geliyor demektir. Oda içerisinde duvarlarda nem varsa kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmalısınız.

Duvarlar Neden Rutubet Yapar? Rutubet sorununu çözmek için ilk önce kaynağı bulmak gerekiyor. Kaynağın bulunmaması durumunda çok büyük sıkıntılar oluşabilir. Eşyaların küflenmesi, eskimesi ve kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Rutubet kokusundan hastalıklar oluşabilir. Rutubetin sağlığa zararları ise çoktur, bazı hastalıkların başlangıç sebebi rutubet olarak bilinir. Duvarlarda küflenme nedeni evde rutubet oluşmasıdır. Rutubetten korunmak için duvarlarda iyi bir yalıtım yapılmalıdır, eğer yapılmazsa duvarlarda rutubet ve küflenme olur. Bodrum katlar havasız olduğu için ve sıcak soğuk farkı daha çok yaşandığı için daha çok nemlenir.

Su Kaçağı Bulmak Çok Kolay

İstanbul Tesisat, rutubet yapan ve küflenme yapan sebepleri bulma konusunda uzmandır, su sızıntılarını kırmadan tespit eden firma olduğu için tercih edilir. Banyonun tavanında rutubet oluştu veya odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor ise bizi arayabilirsiniz. Rutubete neden olan su sızıntısını bulma işini çok kısa sürede yapıyoruz ve çözüm sunuyoruz. Atık su kaçağından oluşan rutubetlenme olduğunda kötü koku ve görüntü olur bunun dışında sağlığı tehdit edici durumlar oluşabilir. Bu sorunlardan kurtulmak için evdeki rutubet sorunu dikkate alınmalıdır, neden kaynaklandığını bulup rutubet ve küflerden kurtulmak adına gereken işlemler yapılmalıdır.

Kamerayla Su Kaçağı Bulma

Görüntülü sistem ile su kaçağı bulunabilir, kameralı sistemle su kaçağı nasıl bulunur gibi sorulara cevap bulmak için iki ayrı kategoride incelemek gerekir. Temiz su ve pis su borularının kaçakları ayrı ayrı incelenmelidir.

Temiz su borusu patlağı nasıl tespit edilir? Tesisata bir makine bağlanır ve boruların içine su verilir, cihaz kontrol edilir ve bir düşüş olup olmadığına bakılır. Cihazda düşüş varsa demek ki temiz su borusunda bir noktada kaçak vardır. Sonrasında akustik dinleme cihazı ile kaçağın hangi noktada olduğunu tespit etmeye çalışırız. Şayet temiz su boruları sağlamsa ve kaçak yoksa gider borularındaki kaçak arama çalışmalarına başlarız.

Atık su borularındaki kaçak tespiti için yine görüntülü sistemle boruların içine kamera göndeririz, gider borularının ne durumda olduğuna bakarız. Kamera yardımıyla boruların ne durumda olduğuna bakarız, kırık, çatlak, yamulma gibi durumlar varsa tespit ederiz. Atık su borusu kaçak tespiti için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Kamerayla su sızıntısını bulan firma, bütün kontrollerini yaptıktan sonra işleme başlanır. Kısa sürede tüm onarım doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirerek, sizlere en mükemmel hizmeti vermiş olduğumuzun gururu ile ayrılırız.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma