Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su kaçağı her zaman banyo ve mutfak borularında olmaz. Duvarda yaşanan su kaçağı tüm duvarı ve diğer katları kaplar. Su tesisatı, yerden ısıtmalı sistemler ve ısıtma boruları nedeni ile oluşan sızıntılar kısa sürede zeminden duvara nüfuz eder. Duvarda oluşan bu kaçağın tespiti ise duvarda su borusu tespiti ise sanıldığı kadar zor değildir.

Duvarda Su Borusu Tespiti Nasıl Yapılır?

Duvarlarda oluşan kaçaklar bazen duvardan geçen borulardan kaynaklıdır. Zemin içerisinden çıkan su nedeni ile yanlış bölgeler duvarda su borusu tespiti yapılıp kırılabiliyor. Buradan da anlaşılacağı üzere kırma işlemi eski bir tesisat işlemidir. Teknolojik gelişmelere ayak uyduran firmalar ise bu kaçak tespitini yaparken öncelikle cihazlardan yararlanıyor. Ev ve işyeri sahipleri tarafından zeminden düşünülen kaçak için parkelerin sökülmeye çalışılması ciddi zararlara neden oluyor. Duvardan yayılan suyu tespit etmeniz halinde zemine her hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Su Kaçağı Tespitinde Garantinin Önemi

Kendine güvenen firmalar su kaçağını tespit etmekte sizlere teminat sunar. Kullanılan malzeme kalitesine güvenen, TSE belgesine sahip sağlam ekipmanlar ile işini yapan firmalar sizlere garanti vermekten çekinmez. Teknolojik cihazlar kullanan firmalar duvarda su kaçağı nedeni ile oluşan rutubetin daha fazla büyümesini engellemek adına hızlı bir şekilde tespit aşamasına geçer. Garanti verilen işler her zaman ustalıkla yapılan işlerdir.

Duvarda Su Borusu Tespiti
Duvarda Su Borusu Tespiti

Su Kaçağı Nasıl Tespitinde Hangi İşlemler Yapılır?

Duvarda bulunan su kaçağı duvar yapısına göre önemlidir. Öncelikle sonradan kapatılmış duvarlar ya da inşaat döneminde yapılan duvarlarda yer alan borular zamanla eskiyebilir. Duvarda Su Borusu Tespiti Su sesini algılamak adına kullanılan cihazlar sayesinde, duvarın hangi noktasından su geldiğine bakılır. Isıtma sistemlerine ait borulardan ise genellikle sıcak su gelir. Bu nedenle termal kameralar bu iş için biçilmiş kaftandır. Tespit cihazlarının kullanımı ile işinde uzman ustaların işi kolaylaşır. Sizlere de fazla maliyet çıkmaz.

Su Borularının Devamlı Patlamasının Nedenleri

Su boruları bazen sıklıkla sorun çıkarır. Kaçak ya da patlama olarak ifade edilen boru sorunları için muhakkak detaylı bir tespit yapılmalıdır. Su tesisatı için kullanılan malzemelerin birçoğu kaliteli değildir.

Bunun nedeni;

  • İnşaat firmasının masraftan kaçması
  • Kalitesiz malzeme kullanılması
  • TSE belgesine sahip olmaması
  • Yanlış tesisat işlemi yapılması

Bu nedenlerle borularda sürekli olarak sorunlar ortaya çıkar. Her defasında yapılan işlemler için ayrı maliyetler ödemeniz gerekebilir. Genellikle bazı borular sürekli sorun çıkarabilir. Duvarda Su Borusu Tespiti Bu borular içerisinde demir ve mavi renkte olan plastik borular bulunuyor. Bu malzemeler kullanılarak yapılan su tesisatınızı, usta önerisini dikkate alarak tamamen yenilemeniz sorununu kökten çözer.

Duvar Borularında Tespit Yapılmazsa Ne Olur?

Duvar, bir yapının en önemli alanlarıdır. İnşaatta kullanılan malzemeler ne kadar dayanıklı olursa oldun bir müddet sonra tüm binayı kanser gibi kaplar ve içten içe çürütür. Duvarda Su Borusu Tespiti Bu nedenle ivedilikle sorunu çözmek, binanın yapı sağlığı için önemlidir. Bu önem hayati boyutlara varabilir. Komşularınızın sizin yüzünüzden zarar görmemesi ve duvardan inen borulardan kaynaklı sorun yaşamamaları için sizin bu konuda bilinçli davranarak harekete geçmeniz gerekir.

Aksi halde sorun büyüdükçe telafisi zor bir hal alır. Duvarda Su Borusu Tespiti Duvarlarda tespit edilen kaçağın biran önce çözümlenmesi, ileride iç ve dış cephe onarımlarının önüne geçer. Duvarda yer alan nem, sızıntı ve su kısa sürede malzemelerden hızla geçerek zemine kadar ulaşır. Rutubet ise tüm tesisata zarar verir. Bu tesisatlar arasında elektrik, su gibi parçalar vardır. Tamamen sorun büyümeden, cihaz tespiti yapan firmalarla iletişime geçmeniz gerekir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma