blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Dinleme Yaparak Kalorifer Su Kaçağı Tespiti Yapan Tesisatçı

Kalorifer su kaçağı tespiti işlemleri sırası ile gerçekleşmelidir. Direkt olarak ilaç uygulaması yerine öncelikli olarak tespit işlemlerinin gerçekleşmesi gerekmektedir.

Kombinin basınç aralığı kontrol edilerek hangi aşamalarda eksildiği belirlenebilmektedir. Kalorifer tesisatında kaçak arama işlemi başlamadan önce kombi üzerinde su kaçağı barının ve denge tankının hava basıncı kontrol edilmelidir.

Sorunun kombiden kaynaklı olmadığının tespiti yapıldığında kalorifer tesisat borularında oluşan kaçaklar göz önünde bulundurulmalıdır. 

Su kaçakları ne yazık ki hem maddi olarak hem de manevi olarak zarar veren bir durumdur. Bu sorunun tespiti için ileride daha kötü sonuçlar ile karşılaşmamak adına şüphelendiğiniz kaçaklar için firmamızı arayabilirsiniz. Kombi tesisat borularında kaçak var mı, varsa ne şekilde giderilebilir bunun çözümü üzerine sonuç ortaya koyarız. 

Kalorifer su kaçağı tespiti nasıl yapılır?

  • Kombinin basıncında ciddi oranda sürekli olarak düzelmeyen bir düşüş meydana gelebilmektedir. 
  • Kombinin boru ve bağlantı yerlerinde sürekli olarak ıslatma ve damlatma görünmesi kaçak belirtisidir. 
  • Su ve doğalgaz faturaları artmasına rağmen ısınma problemi yaşanıyor ise kombide kaçak vardır. 
  • Kalorifer zemininde su akıtma oluyor ve sürekli kalorifer bağlantı yerlerinde ıslaklık, parke kabarması gibi durumlar ile karşılaşılıyor ise kalorifer su kaçağı sorunu bulunmaktadır. 
  • Yukarıda yer alan ilgili durumlardan dolayı kalorifer su kaçağı tespiti anında yapılmaktadır. Bu tespit işlemini gerçekleştirmek ve çözüm odaklı yaklaşım sergilemek için sizler de dilediğiniz zaman iletişim numaralarımıza ulaşarak ekibimizden randevu alabilirsiniz.
  • Randevuyu mümkün olduğunca kısa süre içinde vermeye çalışmaktayız. Randevu günü ve saati belirtilen yere gelerek hızlı bir şekilde sorun çözümünü gerçekleştirmekte ve sizleri kalorifer su kaçağı durumundan kurtarmaktayız. 

Kalorifer Tesisat Borularında Meydana Gelen Patlama

Gündüz su kullanımı daha fazladır. Bu nedenle gündüz su basıncı az, gece su basıncı fazladır. Gece yoğunlaşan su basıncı nedeni ile borularda patlak veya çatlama işlemleri genellikle gece meydana gelmektedir.

Kalorifer kaçaklarında meydana gelen tesisattaki kötü işçilik, malzemedeki kalitesizlik durumu bu basınç ile birleşince sızdırmalar meydana gelmeye başlar.

Kışın sıcak su akımı, zamana bağlı olarak deforme olma süreci, soğuyup genleşmeye bağlı ortaya çıkan boruların şekil bozuklukları bir yerden patlak vermesine yol açabilmektedir. 

Kalorifer Borularındaki Kaçak Nasıl Bulunur?

Kalorifer borusundaki kaçakların sebebi en bariz şekli ile yanlış döşenen tesisat sistemidir. Kaçak bulma işlemi sırasında dinleme cihazı kullanılır. Bu sayede cihazdan gelen basınç değerlerine oranla nereden kaynaklandığı bulunur.

Bu işlemi çözümlemek için Kalorifer tesisatı içi boşaltılır ve tesisat sisteminin içerisine kaçak onarım sıvısı DR REPP basılır. Firmamız DR REPP İstanbul satış bayisi olduğu için bu ilacı daha uygun fiyatlara temin edebilmek mümkündür. Bu sayede kalorifer tesisat kaçaklarında kimyasal ilaç yardımı ile onarım işlemleri gerçekleştirilir. 

Kalorifer Kaçağını Dinleyerek Bulan Firma

Kaloriferlerinizde meydana gelen kaçak durumları ile başa çıkma konusunda Kalorifer tesisat borularındaki kaçakları dinleme cihazı kullanarak bulan firma arayışı içindeyseniz yapmanız gereken işlem firmamız ile iletişime geçmektir. Dinleme cihazı ile çalışmak duvarların ya da yer zemininin kırılmadan ve zarar verilmeden yanlış borulara ulaşılmasını engellemektedir.

Bu nedenle de bu işlem tüm tesisatçılar tarafından uygun görülmüştür. Yalnız dinleme cihazı kullanmak her tesisatçının yapacağı bir iş değildir. Ancak bu işin eğitimini almış ve bu kapsamda kaliteli çalışmalar ortaya koyabilen firmalar ile çalışmak yaşam alanlarınıza güven sağlar.

Firmamız İstanbul’un Asya ve Avrupa yakalarında kalorifer kaçaklarına güvenle çözüm bulmaktadır. Aşağıda firmamızın çalışmaları kapsamında gerçekleştirmiş olduğu hizmet tanımları yer almaktadır. Sizler de bu işlemlerden birine ihtiyaç duyuyorsanız en kısa sürede bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 

  • Kombi kalorifer tesisatı kaçaklarını bulma
  • Yerden ısıtma tesisatı kaçaklarını bulma
  • Merkezi sistem ısıtma tesisatındaki kaçağı bulma
  • Radyatör peteklerde kaçak bulma

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma