blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su kaçağı tespiti yaparken eskiden birçok alanın kazılması, kırılması ve yerinden sökülmesi gerekirdi. Bu durumda uğranılan zararın boyutu oldukça fazlaydı. Kırılan alanlar genellikle; fayans, duvar, parke ve diğer duvara monte eşyalar olabiliyordu. İleri teknoloji ile birlikte artık birçok yeni cihaz üretildi cihazlı kamera ile su kaçağı bulma işleri kolaylaştırdı. En önemlisi ise artık yenilediğiniz evinizi ya da işyerinizi basit bir su kaçağı için tadilata sokmanıza gerek kalmıyor. Basit bir işlem deme nedenimiz ise, su kaçağı bulmak için üretilen tespit cihazlarının kısa sürede kaçağa neden olan noktaları tespit etmesinden kaynaklı.

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma Uygun Fiyar Hızlı Servis

Cihazlı kameraların su tesisatı alanına ve ustalara kattığı birçok yarar vardır. Bunun yanı sıra beklenilmeyen durumlar arasında olan ve felakete dönüşebilen su kaçağına maruz kalan kişiler için de avantajları bulunuyor.

Cihazlı kamera;

  • Kırmaya gerek bırakmaz cihazlı kamera ile su kaçağı bulma işlemi başarılı sonuçlanır
  • Kısa sürede kaçağı tespit eder
  • Hızlı algılama, su ve ısı tespiti yapar
  • Hangi noktada olursa olsun kaçağı bulur
  • Kameralı cihazlar tıkanıklarda kullanılır

Bu cihaz özellikleri sayesinde kısa sürede biten kaçak işlemi, firmalara ve mağdur olan sizlere fayda sağlar.

Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma
Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma

Tıkanıklıkta Cihazlı Kamera Kullanımı

Tıkanık alanların tespitinde en güvenilir ekipman kameralı tespit cihazlarıdır. Hata ve yanılma payı olmadan nokta atışı yaparak tıkanıklığı bulan kameralı sistem, görüntü olarak izlenebilir yapıdadır. Tesisat ustası tarafından yapılan görüntülemeyi birlikte izleyerek, aklınızda her hangi bir şüphe kalmadan ustanızla yapılacaklar listesini çıkarabilirsiniz.

Duvardaki Su Kaçağında Tespit Cihazı

Bazen duvarda bulunan borulardan kaynaklı su kaçağı, zeminde zannedilir. Oysaki duvardan zemine sızıntı olarak inmiştir. Bunun tespitini yapmak ise çoğu zaman kırılma işlemiyle yapılır. Artık kırmadan, parkeleri sökmeden ya da fayanslara dokunmadan su sesini algılayan cihazlarla kaçak tespiti yapılıyor. Suyun akış noktası tespit edilerek sadece o bölgeye işlem uygulanıyor. Bazı kaçaklar onarım ile eski haline dönerken, bazı kaçakların boyutları borulardan kaynaklı olduğu için yenilenmesi gerekiyor.

Cihazlar Sayesinde Borulardaki Sorunu Tespit Edin

İnşaat malzemeleri kaliteli ve kalitesiz olarak ayrılıyor. İnşaat firmaları tarafından çoğu zaman kullanılan kalitesiz malzemeler sonucunda borular da kısa süreli kullanım sağlıyor. Kişilerin daire alırken borular hakkında bilgi almaması, bu durumun sıklıkla yapılmasına neden olmaktadır. İşyeri, kurum ya da evlerde kullanılan tesisatlar zamanla eskiyebilir. Korozyona karşı dayanıklı ürünler yerine demir gibi paslanan ya da plastik gibi kırılma ihtimali olan dayanıksız malzemelerin kullanılması bu sorunları ortaya çıkarıyor.

Cihaz Tespitinde Termal Su Kaçağı

Isıtma sistemleri; duvardan, yerden ya da farklı noktalardan yapılabiliyor. Bu durumlarda boruların kalitesizliği sonucu zamanla parke altından ya da duvar içerisinden geçen sıcak su boruları hasar görebiliyor. Deprem gibi doğal afetler nedeniyle yaşanan esnemeler ve gerilmelerden de hasar meydana gelebiliyor. Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma Böyle durumlarda sızıntı sıcak su olarak gerçekleşiyor. Tespitinde kullanılan termal cihazlar sayesinde sıcak suyun sızıntı yaptığı alan tespit ediliyor.

Isıtma sorunlarına neden olan ve tüm binada hasara yol açan bu kaçak bir an önce halledilmesi gereken işlemler arasındadır. İşinde uzman firmalardan destek alarak nokta atışı tespit yaptırmanız, büyük hasarları önlemek adına önemlidir. Özellikle yeni tadilat yapılmış bir evde, tadilat nedeniyle borulara istemeyerek zarar verilebilir. Zaten yeteri kadar masraf yaptığınız bir ev için kırma işlemi sizi hüsrana uğratabilir. Cihazlı Kamera İle Su Kaçağı Bulma Her alanda küçük bölgelere işlem yapılarak halledilen tesisat işlemi için güvenilir ve garanti veren firmalardan destek almanız önemli olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma