blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su tesisatçıları genel itibari ile cihaz kullanmadan geleneksel yöntemlerle işlem yapabiliyor. Yeni yöntem olan ve kırmaya gerek bırakmayan cihaz kullanan su tesisatçısı arayışı ihtiyacı olan kişiler tarafından araştırılıyor. Teknolojinin gelişmesiyle her sektörde daha kolay uygulama adına bazı cihazlar geliştirilmiştir.

Bu cihazlar ile hem zamandan hem de maliyetten tasarruf yapılıyor. Özellikle yeni yaptırdığınız banyonuzda ya da mutfağınızda meydana gelen su kaçağının tespiti için kırma işlemi yapılması canınızı sıkabilir. O halde cihaz ile su kaçağı tespiti ve tamiratı nasıl yapılır onu inceleyelim.

Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı Pratik Ve Kolay Yöntemler

Öncelikle yaşadığınız su kaçağı sorunun neden kaynaklı olabileceği konusunda sizlere bilgi verelim. İnşaatın yapımında ya da yenilemede kullanılan boruların birçoğu kalitesiz borulardır. Bu boruların tıkanma ya da aşınma nedeni ile kısa sürede sızıntı yapması boru kalitesiyle ilgilidir. Aynı zamanda bilinçsiz kullanım nedeniyle tıkanan borularda yer alan yabancı cisimler de borulara ciddi zararlar vermektedir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespitinde özellikle kameralı cihazlar kullanılması, tespitin hızlı bir şekilde yapılması adına önemlidir. Cihaz görüntüleme ekipmanı biraz maliyetli bir cihaz olduğu için bu işi yapan firmaların birçoğu bu cihaza sahip değildir. Bu nedenle sizlere sundukları birçok alternatifte kırma gerektiren yöntemler sunabilirler. Seçeneklerinizin yer aldığı firmalardan araştırarak bu cihazın bulunduğu firmalarla çalışmanız sizlerin zarar görmemenizi sağlar.

Su Kaçağı Tespitinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Su kaçağınız var ve nereden kaynaklığını bilmiyorsanız, tesisatçı arayışınızda bazı durumlara dikkat ederek seçim yapmalısınız. Su kaçağında bazı testlerin yapılması için cihazlara ihtiyaç vardır. Özellikle firma seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Bunlar;

  • Tesisatçı tarafından tesisatın komple değiştirilmesinin söylenmesi
  • Tespit için kırma işlemine gerek olduğunun belirtilmesi
  • Yapacağı işlemde garanti vermemiş olması
  • Kullandığı boruların kalitesi hakkında bilgi vermemesi

Bu durumlarda farklı bir firma ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Bu işi yapan firmaların önceliği her zaman, böylesi acil bir durumda müşterilerine yüksek tutarlar çıkarmamasıdır. En az hasarla durumu çözmek gereklidir. Su tesisatında yaşanan bölgesel bir sorun için tesisatın komple değiştirilmesine ihtiyaç yoktur.

Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı
Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı

Su Kaçağı Tespitinin Süreçleri

Su tesisatından kaynaklı bir kaçağın tespiti için basınçlı su uygulaması yapılır. Daha sonra görüntüleme cihazlarını yerleştirerek nereden kaynaklandığını tespit ederler. Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı Kısa sürede yapılan bu tespit tüm muammayı ortadan kaldırır. Bunun için elbette işinin ustası olması önemlidir. Su tesisatı işi yapan ustalar alanında uzman olması gerekmektedir. Su kaçağının tıkanıklık nedeniyle olduğu tespit edildiğinde bu tıkanıklığa neden olan cisimler çıkartılır. Yapılacak işlemin büyüklüğü net olarak görüntüleme cihazıyla tespit edilebilir.

Su Kaçağı Türleri

Su kaçağı birçok alanda oluşabilir. Mutfak, banyo, parke içi, koridor, demir boru gibi alanlardır. Mutfak ve banyoda olan su kaçağı oldukça ciddi sorunlara neden olabilir. Su baskınını önlemek adına öncelikle tesisatçınız gelene kadar vanaları kapatmanız önemidir. Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı Sızıntılar bazen sizden kaynaklı değil üst kattan kaynaklı olabilir. Bunun dışında sizden kaynaklı bir sızıntı diğer alt kattaki dairelere zarar verebilir.

Bu tür durumlarla karşılaşmamak ve zararın daha fazla büyümemesi için en mantıklı yapılması gereken işlem erken müdahaledir. Su kaçağında yaşanan birçok sıkıntı borulardan kaynaklı olabiliyor. Demir borular dahi 30 yıllık kullanım süresi olduğu halde korozyon nedeniyle aşınabiliyor. Cihaz Kullanan Su Tesisatçısı Su kaçağı nerede olursa olsun, tüm sorunlu alanın kırılmasına gerek yoktur. Kırma işleminde fayans, parke, duvar ciddi zarar görür. Bu çok yüksek bir maliyettir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma