blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Bulaşık makinesi gideri açma, evlerde bayanların en büyük yardımcılarından olan çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri, küçük bir arıza da bile çeşitli sorunlara yol açmaktadır. Özellikle bulaşık makineleri sık kullanılan ev gereçleri olduğundan sıklıkla arızalanan cihazlardır.

Bulaşık makinelerinin markaları ne olursa olsun giderlerde yaşanan sorunlar doğrudan makineyi de etkilemektedir. Giderin tıkanması sonucu makineniz randımanlı olarak çalışmaz.

Bu gibi durumlarda bulaşık makinesi gideri açma işlemi için profesyonel ekipmanı olan bir firmadan destek alınmalıdır. Uzun süre açılmayan tıkalı gideler zamanla su kaçaklarına sebep olurlar.

Servis Tıkla Ara : 0532 359 0212

Bu gibi durumlarda marketlerden alınan kimyasal lavabo açıcılar kullanılmamalıdır. Bu kimyasallar hem bulaşık makinesine, hem de gider borularına zarar verebilir. Bilgisayarlı olarak faaliyet gösteren firmalar bulaşık makinesi gideri açma işlemini farklı yöntemlerle yaparlar. Bu durumda makineniz ve tesisatınız zarar görmez.

Bulaşık Makinesi Gider Hortumu Temizleme

Bulaşık makinesinin suyu boşaltmadığı durumlarda gider borusunun tıkanmış olduğundan söz edilir. Bu tıkanıklığa bulaşık makinesinin filtresinden geçen küçük yemek artıklarının gider borusunda birikmesi neden olur.

Bu gibi durumlarda bulaşık makinesi gider hortumu temizleme işlemi yapmalısınız. Bunun için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

 • Öncelikle bulaşık makinesinin arka kapağı tornavida ile sökülür,bulasik makinasi hortumu temizleme
 • Daha sonra gider borusu tornavida ile yerinden sökülür,
 • Bulaşık makinesi gider borusu yerinden söküldükten sonra içi muslukta temizlenir,
 • Temizlendikten sonra sökme işleminin tam tersi işlemler yapılarak gider borusu yerine takılır.

Bazen bulaşık makinesi gider hortumu ezilmiş, yıpranmış ya da delinmiş olabilir. Bu gibi durumlarda temizleme hiçbir işe yaramaz. Bu gibi durumlarda bu parçanın yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Tüm bu işlemleri eğer kendiniz evde yapamıyorsanız mutlaka konusunda uzman ve teknik donanıma sahip profesyonel tesisatçılardan yardım almalısınız.

Tıkanan gideri nasıl açarım diyorsanız sizin için en kolay yöntemleri resimli olarak anlattık 9 farklı yöntem evdeki malzemelerle gider açma için >>> tıkalı gider açma

Servis Tıkla Ara : 0532 359 0212

Bulaşık Makinesi Gideri Su Kaçırıyor

Bulaşık makinesi giderinden su kaçırma problemi genellikle makinenin kendi parçalarından kaynaklanmaktadır. Bu durumları sıralamak gerekirse;

 • Makinenin altında bulunan bağlantı hortumunda oluşabilecek çatlak ve kırık gibi nedenlerlebulasik makinesi gider borusu temizleme hortumun görevini tam olarak yerine tam olarak getirememesi sonucu oluşur. Bu gibi durumlarda makinenin altından sürekli su sızar. Bu durum hortumun değiştirilmesi ile çözüme kavuşur.
 • Bir diğer sebep ise tahliye hortumunda meydana gelebilecek bir tahribat sonucu oluşur. Bu gibi durumlarda yine tahliye borusunun değiştirilmesi gerekir.
 • Bunların yanı sıra bulaşık makinesinin gider suyunun boşaltılamaması sonucu makineden biriken su sızma yapar. Bu gibi durumlarda makinenin filtresinin sökülerek temizlenmesi gerekir. Eğer ki filtreden kaynaklı bir sorun değilse makinenin diğer parçalarından kaynaklı bir sorun var demektir. Bu gibi durumlarda ciddi sorunlar olabileceği için teknik destek alınmalıdır.
 • Bir başka sebep ise tuz kutusunun delinmiş olmasıdır. Bu gibi durumlarda tuz kutusunun değişmesi gerekmektedir.
 • Son olarak makinenin kazanında meydana gelen çatlaklarda da su sızıntısı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda da yine teknik bir servisten destek alınmalıdır.

Bulaşık Makinesi Gider Borusu Nasıl Temizlenir?

Bugün artık herkesin evinde olan bulaşık makinesi bazı zamanlarda gider sorunları yaşatmaktadır. Bulaşık makinesi gideri nasıl temizlenir, sorusu birçok kullanıcı tarafından sorulmaktadır.bulasik makinesi gideri temizleme

Genellikle tesisat tıkanıklıkları konusunda kullanımdan kaynaklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte yapım aşaması sırasında usta hatalarından kaynaklı tıkanıklıklar da olabilmektedir. Kullanıcı kaynaklı sorunların çözümü oldukça kolaydır. Bulaşık makineleri de evlerde en fazla sorun çıkaran araçlardan biridir. Makine içine yerleştirilen tabaklarda bulunan yemek artıkları giderin tıkanmasına neden olur.

Bu gibi durumlarda marketlerden alınan kimyasal açıcıların kullanılması sakıncalı durumlar ortaya çıkarabilir. Bu kimyasallar hem tıkanıklık açma konusunda geçici çözümlerdir. Hem de makinenize zarar verebilir. Bu gibi durumlarda en kalıcı çözüm olarak konusunda uzman ve deneyimli personellerden oluşan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır. Kameralı ve son teknoloji cihazlarla faaliyet gösteren bu firmalar hızlı ve güvenli bir şekilde sorunları çözmektedirler.

Bulaşık Makinesi Gider Borusundan Su Gelmesi

Bulaşık makinelerinde su sızdırma ya da su akıtma problemi ile ilgili çeşitli etkenler bulunmaktadır. Her türlü son teknoloji makinelerde bile su akıtma sorunu yaşanmaktadır. Bulaşık makinesinin bağlantı hortumlarında meydana gelen çatlaklar nedeniyle su sızıntısı olabilir. Bu gibi durumlarda bağlantı hortumunun değişmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bulaşık makinesi tahliye hortumunda meydana gelen deformasyon sonucu da su sızdırma sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlarda da yine tahliye hortumunun değişmesi gerekmektedir.

Ayrıca bulaşık makinesinin filtresi tıkanmış ise makine içinde bulunan suyun tahliyesi zorlaşacağından su farklı yerlerden sızdırma şeklinde kendini gösterecektir. Bu durumda yapılacak en önemli şey filtrenin yerinden sökülüp temizlenmesi gerekir.

Makinenin su sayacında oluşabilecek olan arızalarda su sayacı arızalı olduğu için makine sürekli su alacak ve bu da makinenin su sızdırmasına neden olacaktır. Bu gibi durumlarda teknik servisten destek alınmalıdır.

Bulaşık makinesi giderinden su gelmesi durumunda mutlaka konusunda uzman ve teknolojik cihazlarla faaliyet gösteren firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalara su akıtma sorunu için kesin ve uzun ömürlü çözümler sunmaktadır. Bulaşık makinesi gider borusundan su gelmesi

Evde Bulaşık Makinesi Gideri Açma

Bulaşık makinesi giderinin tıkanması veya suyun boşaltılamaması sorunuyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

 1. Bulaşık Makinesini Kapatın: İlk adım olarak, bulaşık makinenizi kapatın ve fişini prizden çekin. Güvenli bir şekilde çalışmak için bu adımı atlamayın.
 2. Bulaşık Makinesinin Altını Temizleyin: Bulaşık makinesinin alt kısmında bulunan filtreleri ve tıkanıklık oluşturabilecek herhangi bir kalıntıyı temizleyin. Filtreleri çıkarabilir ve su altında yıkayarak tıkanıklığı gidermeye çalışabilirsiniz.
 3. Gider Hortumu ve Borularını Kontrol Edin: Bulaşık makinesinin gider hortumu ve bağlı olduğu boruları kontrol edin. Bu borularda veya hortumda tıkanıklık veya bükülme olup olmadığını kontrol edin. Eğer tıkanıklık varsa, hortumu veya boruyu çıkararak tıkanıklığı gidermeye çalışın.
 4. Gideri Temizleyin: Gider borusundaki tıkanıklığı gidermek için özel bir lavabo veya pimaş tıkanıklık açıcı kimyasal kullanabilirsiniz. Bu kimyasalı kullanmadan önce talimatları dikkatlice okuyun ve güvenlik önlemlerini alın.
 5. Hortumu Kontrol Edin: Gider hortumunun doğru şekilde yerleştirildiğinden ve bükülmediğinden emin olun. Hortumun sifon bağlantısına uygun bir şekilde takıldığından emin olun.
 6. Su Basınç Testi: Bulaşık makinenizin giderine su basın ve basınçlı bir şekilde suyun akıp akmadığını kontrol edin. Su sorunsuz bir şekilde giderse, tıkanıklık çözülmüş olabilir.
 7. Profesyonel Yardım: Yukarıdaki adımları denedikten sonra sorun devam ediyorsa veya bulaşık makinenizde daha fazla sorun yaşanıyorsa, bir profesyonel bulaşık makinesi tamircisinden yardım almayı düşünün.

Unutmayın ki bulaşık makinesi ile ilgili çalışmalarda güvenlik önlemlerine dikkat etmek çok önemlidir. Elektrikli cihazlarla çalışırken her zaman dikkatli olun ve gerekirse profesyonel yardım alın.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma