Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Rate this post

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi

Evlerinizde tuvaletlerin veya banyoların neden olacağı kötü kokuları tahliye etmek amacıyla havalandırma boşlukları yapılarak tedbirler alınmaktadır. Banyolarınızda dış ortamlara açılan bir pencere olmadığında, havalandırma boşlukları ile bu havaların tahliye edilmesine olanak verilmektedir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Bu alanlar sayesinde sıhhi tesisat boruları ile elektrik kabloları gibi tesisatlar diğer katlara ulaştırılmaktadır. Ancak bu noktalarda sizleri zor durumda bırakacak su gelmesi durumuyla karşılaşabilirsiniz. Su sızıntıları arasında, nereden başladığını ve neden kaynaklandığını tespit etmenin en zor olduğu alanlardan birisidir. Birden fazla dairede tadilata neden olacak yıkım işlemleriyle sızıntının nereden geldiğine yönelik tespitler yapılabilir.

Hasarı buluncaya dek üst kattaki dairelerin banyo veya tuvaletlerinden gelme olasılığına karşın işlemlere devam edilmektedir. Ayrıca yakınlarda bulunan iş sahalarının tesisatlarının borularını da kapsayan bina şaft boşluklarında bulunan su borularının patlaması sebebiyle bu tür sorunlar yaşanabilir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Apartman boşluğundan su sızıyor, nedeni ne olabilir gibi soruları sık sık soracağınız tesisat firmaları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Aksi halde tamiratında geç kalınması durumlarında kötü kokuların ve sağlığınızı olumsuz etkileyecek faktörlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi

Havalandırma boşluğundan su gelmesi sorunlarınızda nereden kaynaklandığının tespit edilmesinde uzman kişilerden destek almanız gerekmektedir. Yakın çevrenizde bulunan tesisatçılarla iletişime geçtiğinizde sizlere sıkça kullanılan yöntemleri uygulayacaklarını belirtebilirler. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Buna göre su tesisatlarının bulunduğu alanların, zemin veya duvar olması fark etmeksizin kırılacak tespitlerin yapılması sağlanmaktadır. Böyle bir durumda ise daire sahipleri arasında çeşitli anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Havalandırma boşlukları su sızıntılarının tespit işlemlerinin maliyetlerini kimin karşılayacağından, tadilatları kimin yaptıracağına kadar çeşitli sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Havalandırma Boşluklarından Su Gelmesinin Sebepleri

 • Eğer üst katta başka yaşayan kişiler varsa, dikkatsiz kullanılan tuvaletlerde tıkanıklığa neden olacak cisimlerden kaynaklı olarak bu tür sorunlar yaşabilir.
 • Tüm apartmanın pis su gideri tesisatlarında darbelerden veya ısı değişikliklerinden dolayı kırılmalar veya çatlamalar meydana gelebilir.
 • Apartmanın su tesisatlarında patlakla birlikte tıkanıklılar da havalandırma boşlukları sızıntılarına sebep olabilir.
 • Tüm bu ihtimallerin ve yukarıda bahsettiğimiz su sızıntısı tespit etme yönteminin gözünüzü korkuttuğunu biliyoruz. Peki ya su kaçağı problemlerinizin kırmadan tespit edilebileceğini söylesek..

Bina Boşluklarından Su Gelmesinin Tespiti

İstanbul’un genelinde su sızıntısını tespit etme yöntemleri ile sektöründe bir numaralı hizmetleriyle kalitesini yansıtan ve uzman bir ekibe sahip olan adreslerle tanışmaya ne dersiniz? Böylelikle binaların havalandırma boşluklarından su gelmesi gibi durumları yaşamanız halinde kameralı sistemlerle tespitleri gerçekleştirmektedir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Dairelerdeki tesisat sistemlerinin kırılmadan ve kameralı teknolojik cihazlarla görüntülenmesi sayesinde maliyetlerin de oldukça düşeceğinin altını çizmekteyiz. Hızlı ve doğru yöntemlerle su tesisatı sorunlarınızda en iyi takipler gerçekleştirilecektir. Maddi açıdan en az hasarla çözüme ulaşmanız için profesyonel bir şekilde hizmet veren firmalarımızla görüşmeniz gerekmektedir.

Yaşam konforunuzu olumsuz etkilemeyecek adımlarla, su kaçaklarının tespitini en iyi şartlarda gerçekleştirecek olan ve İstanbul’da dilediğiniz semtte hizmetleri veren firmalarımız ile yapacağınız görüşmelerden oldukça memnun kalacaksınız. Tüm havalandırma boşlukları su sızıntıları problemlerinizin çözüme ulaşmasında sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Çeşitli illerde bayilik ağlarını bulunduran ve kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan firmamıza Türkiye’nin neresinde olursanız olun iletişime geçebilirsiniz. Size ilkel yöntemlerle su kaçağı tespiti yapacağından söz eden kişilerden uzaklaşarak, daha kaliteli ve teknolojik yöntemleri sunan firmalarla görüşebilirsiniz.

Evlerinizde tadilata gerek duymayacak şekilde su kaçaklarına neden olan faktörleri öğrenebilmek ve nokta atışı ile tespit edilmesini sağlamak için sizler de iletişime geçebilirsiniz. Sizlere çok yüksek fiyatlarda tadilatı gerçekleştireceğini belirten ve itibar etmemeniz gereken kişilerden uzak durmak adına İstanbul’da profesyonel tesisatçı firmamız ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Duyacağınız su tesisatı kaçağı tespiti fiyatları ve kalitesi karşısında şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğinizi belirtebiliriz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Durumu

Binaların nem ve rutubet ile çökmesini engelleyecek şekilde banyo ve tuvaletlerin arasına yapılan ve bütün bina boyunca tek bir hat olarak geçirilen yere havalandırma boşluğu denilmektedir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Apartman boşluklarında meydana gelen apartman boşluğundan su sızıyor şeklinde şikayetleri duymuşsunuzdur.

Aynı durum sizin de başınıza geldiyse bu sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yukarıdan aşağı doğru bir sızıntı olduğu için hızlı bir büyüme gösterecek ve apartmanın bütün su tesisatına oldukça fazla zarar verecektir. En kötü durum ise binanın su altında kalması ve suyun yapıyı tahrip ederek çökmesine neden olmasıdır. Bina şaft boşluklarında bulunan su borularının patlaması ile ilgili her türlü sıkıntılarınızda güvenle firmamızı arayabilirsiniz.

Apartman boşluğundan su gelmesi durumu ne yazık ki göz ardı edilebilecek ya da ertelenecek bir unsur değildir. Oldukça önemli sorunların habercisidir. Bu nedenle sizler de bu tarz sorunlar ile karşılaştığınız zaman aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan anında yararlanabilirsiniz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesinin Nedenleri

Bina havalandırma boşluğunun su basması veya buradan su gelmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Özellikle toplu yaşam yerlerinde ve apartman bina havalandırma boşluklarında sık rastlanılan bir durumdur. Şimdi bu durumun neden yaşanabileceği ile ilgili listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

 • Üst katta bulunan tuvalet ve banyolardan gelen bir tıkanıklık söz konusu olabilmektedir.
 • Binanın eski olması ya da zarar görmüş olması nedeni ile su gideri tesisatında patlak meydana gelebilir. Bu durum sonucunda havalandırma boşluğunda su birikmeye başlayabilir.
 • Pis su gider tıkanıklıkları meydana gelebilmektedir.
 • Bina su borularında oluşan bir patlak da havalandırma boşluğuna su sızmasına yol açabilmektedir.

Yukarıda maddeler halinde sıralanan nedenden hangisi olursa olsun, su kaçağı problemleri, gider tıkanıklığı problemleri ve herhangi bir temiz ya da pis su ile alakalı oluşabilecek hasar tespiti onarım işlemlerini İstanbul Tesisat firmaları arasında en kıdemli ve en profesyonel şekilde yerine getirmekteyiz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Gelen Suyun Çözümü

İstanbul Boğaziçi tesisat firması hizmeti şeklinde vermiş olduğumuz hizmetlerimize ilişkin her türlü sorun kaynağını bulma ve bu sorun kaynağının tespiti konusundaki işlemlerinizi anında yerine getirmekteyiz. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Bu sayede de olabildiğince hassas ve bir o kadar da hızlı davranmaktayız. Bina havalandırma boşluğundan gelen suyun çözümüne yönelik yapılması gereken ilk işlem bu suyun kaynağının nereden geldiğini bulmaktır.

Havalandırma boşluğu üzerine cihaz göndererek bu aparat sayesinde su tesisat boruları inceleme altına alınır. Ardından gelen suyun pis su mu yoksa temiz su mu olduğu anlaşılır. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Temiz su için hem kameralı su kaçağı tespiti yapılabilir hem de sıcak su borusu ile alakalı bir sorun olması ihtimaline karşın termal kameradan yardım alınabilmektedir. Pis su için de kamera aparatları yardımı ile var olan sızıntı çatlağı ya da kırığı tespit edilebilmektedir.

Tespit yapılmasının hemen ardından onarım işlemlerine geçilir. Onarım işlemleri sırasında eski usul yöntem asla kullanılmaz. Çünkü kaçağın bir yeri vardır. Sadece ilgili yerin kırılması bütün bina havalandırma boşluğuna zarar verilmesini de önleyecek bir durumdur. Bu sayede de kolay bir şekilde fazla emek harcanmadan, maddi hasar verilmeden ve olası bir dağınıklık iş yükü çıkarılmadan teknolojik aletlerin de yardımı vasıtasıyla işlemler çözümlenebilmektedir. Çoğu kere bir maksimum iki fayans kırılabilmektedir.

Bazı durumlarda ilgili fayans yerinden sökülüp yeni fayans alınmasına ya da aynı fayans deseninin bulunmasına meydan kalınmadan düzgün çıkarılıp tekrar yerine yapıştırılmaktadır. Özenli iş yapması nedeni ile firmamız İstanbul genelinde isim yapmış ve İstanbul genelindeki ilçelerde her yerde ağı bulunan, İstanbul dışına da bayilik veren bir isim olarak sizlere daha konforlu yaşamın kapılarını açmaktadır.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Durumu

Binaların nem ve rutubet ile çökmesini engelleyecek şekilde banyo ve tuvaletlerin arasına yapılan ve bütün bina boyunca tek bir hat olarak geçirilen yere havalandırma boşluğu denilmektedir. Apartman boşluklarında meydana gelen apartman boşluğundan su sızıyor şeklinde şikayetleri duymuşsunuzdur.

Aynı durum sizin de başınıza geldiyse bu sorunun kaynağına inilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yukarıdan aşağı doğru bir sızıntı olduğu için hızlı bir büyüme gösterecek ve apartmanın bütün su tesisatına oldukça fazla zarar verecektir. En kötü durum ise binanın su altında kalması ve suyun yapıyı tahrip ederek çökmesine neden olmasıdır. Bina şaft boşluklarında bulunan su borularının patlaması ile ilgili her türlü sıkıntılarınızda güvenle firmamızı arayabilirsiniz.

Apartman boşluğundan su gelmesi durumu ne yazık ki göz ardı edilebilecek ya da ertelenecek bir unsur değildir. Oldukça önemli sorunların habercisidir. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Bu nedenle sizler de bu tarz sorunlar ile karşılaştığınız zaman aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan anında yararlanabilirsiniz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesinin Nedenleri

Bina havalandırma boşluğunun su basması veya buradan su gelmesinin birçok nedeni olabilmektedir. Özellikle toplu yaşam yerlerinde ve apartman bina havalandırma boşluklarında sık rastlanılan bir durumdur. Şimdi bu durumun neden yaşanabileceği ile ilgili listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

 • Üst katta bulunan tuvalet ve banyolardan gelen bir tıkanıklık söz konusu olabilmektedir.
 • Binanın eski olması ya da zarar görmüş olması nedeni ile su gideri tesisatında patlak meydana gelebilir. Bu durum sonucunda havalandırma boşluğunda su birikmeye başlayabilir.
 • Pis su gider tıkanıklıkları meydana gelebilmektedir.
 • Bina su borularında oluşan bir patlak da havalandırma boşluğuna su sızmasına yol açabilmektedir.

Yukarıda maddeler halinde sıralanan nedenden hangisi olursa olsun, su kaçağı problemleri, gider tıkanıklığı problemleri ve herhangi bir temiz ya da pis su ile alakalı oluşabilecek hasar tespiti onarım işlemlerini İstanbul Tesisat firmaları arasında en kıdemli ve en profesyonel şekilde yerine getirmekteyiz.

Bina Havalandırma Boşluğundan Gelen Suyun Çözümü

İstanbul Boğaziçi tesisat firması hizmeti şeklinde vermiş olduğumuz hizmetlerimize ilişkin her türlü sorun kaynağını bulma ve bu sorun kaynağının tespiti konusundaki işlemlerinizi anında yerine getirmekteyiz. Bu sayede de olabildiğince hassas ve bir o kadar da hızlı davranmaktayız. Bina havalandırma boşluğundan gelen suyun çözümüne yönelik yapılması gereken ilk işlem bu suyun kaynağının nereden geldiğini bulmaktır.

Havalandırma boşluğu üzerine cihaz göndererek bu aparat sayesinde su tesisat boruları inceleme altına alınır. Ardından gelen suyun pis su mu yoksa temiz su mu olduğu anlaşılır. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Temiz su için hem kameralı su kaçağı tespiti yapılabilir hem de sıcak su borusu ile alakalı bir sorun olması ihtimaline karşın termal kameradan yardım alınabilmektedir. Pis su için de kamera aparatları yardımı ile var olan sızıntı çatlağı ya da kırığı tespit edilebilmektedir.Tespit yapılmasının hemen ardından onarım işlemlerine geçilir. Onarım işlemleri sırasında eski usul yöntem asla kullanılmaz. Çünkü kaçağın bir yeri vardır. Sadece ilgili yerin kırılması bütün bina havalandırma boşluğuna zarar verilmesini de önleyecek bir durumdur. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Bu sayede de kolay bir şekilde fazla emek harcanmadan, maddi hasar verilmeden ve olası bir dağınıklık iş yükü çıkarılmadan teknolojik aletlerin de yardımı vasıtasıyla işlemler çözümlenebilmektedir. Çoğu kere bir maksimum iki fayans kırılabilmektedir.

Bazı durumlarda ilgili fayans yerinden sökülüp yeni fayans alınmasına ya da aynı fayans deseninin bulunmasına meydan kalınmadan düzgün çıkarılıp tekrar yerine yapıştırılmaktadır. Bina Havalandırma Boşluğundan Su Gelmesi Özenli iş yapması nedeni ile firmamız İstanbul genelinde isim yapmış ve İstanbul genelindeki ilçelerde her yerde ağı bulunan, İstanbul dışına da bayilik veren bir isim olarak sizlere daha konforlu yaşamın kapılarını açmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma