blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Basınç Düşürücü Montajı Yaşam alanlarımızda yer alan dairesel düzenlemeler gereğince, binaların büyük bir bölümünü tesisat sistemleri oluşturmaktadır. Bu sistemler zaman içerisinde belirli arızalar verebilmektedir. Özellikle binaları sıcak su boruları, gider atık boruları ve temiz tesisat suyu boruları ile çevrelemiş olan su tesisat sisteminde meydana gelen bir hasar yaşamımızı direkt olarak etkileyen bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Temiz su borularında meydana gelen en büyük hasar, su borularında yüksek basınç oluşması olmaktadır. Su boruları farklı malzemelerden üretilir. Dolayısıyla da borudaki kalitesizlik, zaman aşımına bağlı değişim, anlık genleşmeye bağlı değişimler, ani basınç olumuna bağlı hasarlar gibi, su borularını çatlatan ve bu çatlaklardan su sızıntılarına yol açan olumsuz durumlar bulunmaktadır.

Basınç Düşürücü Montajı Nasıl Yapılır

Su borunuzda sürekli olarak patlama oluyor ise, basınç düşürücü taktırmak etkili bir sistem olacaktır. Su borusundan gelen ani basınçlar çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, kombi vb. elektronik eşyaların aksamlarına zarar vermemesi için ani basınçtan sakınması gerekir. Bunun için de takılan basınç düşürücüler oldukça etkili olacaktır.

Basınç düşürücü sıklıkla plastik boru olan tesisat sistemine takılmaktadır. Şehir şebeke suları, bir su kesintisinden sonra ya da geceleri kullanılmayan suların sabah bir anda şehir genelinde kullanımına bağlı şekilde borulara basılması ile birlikte basınçta meydana gelen değişimleri önlemektedir. Özellikle basınç düşürücü kullanmak, sıklıkla boru vanasında sıkıntı yaşayan kişiler için etkili bir çözümdür. Sık suları kesilen ya da eski yaşam alanlarında tesisat sistemine güvenmeyen kişilerin önceden almış olduğu önlemleri oluşturmaktadır. Bu sayede şebeke suyunun basıncı kontrol altına alınmış olur. Basıncı kontrol edilen şebeke suyunun her zaman yüksekse basınç düşürücü montajı yapılması gerekir.

Basınç Düşürücü Ne İşe Yarar?

Binaya her zaman ani değişimler ile gelen suyun dengede tutulmasını sağlar. Bu sayede su patlamaları, boru çatlamaları, su baskınları yaşamanızı engeller.

Çeşmeden akan suyun basıncı her zaman düşük olur. Bu da az su akmasını sağlar. Su tasarrufu yapılmasını ve su faturalarının da düşük gelmesini sağlar.

Su Basıncı Yüksekse Nasıl Anlaşılır?

Dairenizde kullandığınız tuvalet ve klozetlerin sifon mekanizmaları sürekli olarak arıza veriyor ise, su basıncının yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Musluğu açar açmaz, aniden su tazyiki geliyor ise, su basıncı yüksek demektir.

Su açıldığı zaman su sayacında ani bir ibre sıçraması görülüyor ise bu durum da su basıncının yüksek olduğuna işaret etmektedir.

Basınç düşürücü fiyatları belli başlı markalar genelinde kontrol edildiğinde oldukça makul ve alınabilir ürünler olduğu görülür. Bu materyaller paslanmayan, çürümeyen, kırılmayan bir madde olduğu için, uzun ömürlüdür. Basınç Düşürücü Montajı Bu sayede bir kere almanız yeterli olacaktır. Sürekli olarak değiştirmenize gerek kalmadan bir kere takıldığı zaman bina ömrü ile eş değer olarak sizlerin tesisat sisteminde güvenlik sağlayacaktır.

Basınç düşürücü montajı her zaman kaliteli materyal kullanılarak yapılır. Bu sayede de bir kerelik montaj işlemi uygulanmış olmaktadır. Burada unutulmaması gereken apartman dairelerinde binanın giriş kısmında bulanan daireler ile apartmanın en üst kısmında bulunan dairelerin su tesisat sistemine giden su basıncının bir olmadığıdır. Basınç Düşürücü Montajı Bu nedenle ayarlanabilir bir basınçölçer ile bina geneline eşit su dağılımı, daha sağlıklı bir tesisat hizmeti düzenlenmesi sağlanmış olmaktadır.

Basınç düşürücü taktırmak istediğiniz her zaman siz değerli müşterilerimize kaliteli bir tesisat hizmeti sunmaktayız. Sizler de bu hizmeti alabilmek için en kısa sürede firmamızı arayabilirsiniz. Basınç düşürücü montajı yapımı, İstanbul geneline sağlanmaktadır. Bir telefon ile ister daire başı isterseniz apartman geneli olarak, su tesisat sistemi ayarlamalarınızı çözümleyebiliriz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma