blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Banyoda Su Birikmesi, Banyo gider borusu kimi zaman çeşitli kirlerin gider borusu içerisinde birikmesinden dolayı tıkanabilir. Bu durum çoğu kişiyi endişelendiren bir problemdir. Gider borusunun yıkanması nedeni ile tüm tesisatın değişmesi gerekli değildir. Kısacası banyoda su birikmesi çeşitli nedenlerden dolayı olabilir.

Bunun nedeninde ise su akıntısının taşıyamadığı kirlerin borunun dar bölgelerinde tıkanıp kalmış olmasıdır. Yapılması gereken ilk adım bir tesisatçı çağırmak ve problemin yaşandığı bölgenin tespitinin hızlıca yapılmasıdır.

Banyoda Su Birikmesi Sonra Yapılması Gerekenler

Banyoda su birikmesi olduğunda yapılması gereken belli başlı şeyler bulunuyor. Bu aşamaların uygulandığı taktirde boruya zarar vermeden en kısa süre içerisinde problem çözülebilir. Fakat bireysel olarak alınan çeşitli önlemler de sorunu çözebilir. Bu önlemler bol su dökmek veya mazgalların kullanılması olabilir. Fakat kimyasal lavabo açıcılar kullanılmamalıdır. Bu açıcılar patlama özelliğine sahiptir. Ayrıca sağlık açısından oldukça zararlıdırlar.

Su birikintisi görüldüğü taktirde şu aşamalar takip edilmelidir;

  • Gider borusuna giden kısmı kapak ile kapatın,
  • Gider borusunu açmak için çeşitli kimyasallar kesinlikle kullanmayın,
  • Hemen bir tesisatçı çağırın,
  • Tesisatçının tüm kısmı incelemesine izin verin,
  • Boru açıldıktan sonra kesinlikle gider borusunun mazgallarını kaldırmayın.

Su birikintisi olan banyolarda bu aşamalar uygulanmalıdır. Böylelikle kısa süre içerisinde sorun çözülebilir. Kişisel tedbirler alınmalı fakat problemi çözmeye çalışmamalısınız. Sorunu çözmeyi uzman bir çalışana bırakmak en iyi karardır.

Yapmamanız Gerekenler Nelerdir?

Bilinmesi gereken en önemli şey banyoda su birikmesi var ise borularda tıkanıklık bulunuyordur. Böyle bir durumda kesinlikle borulara zarar verecek adımlar atmamalısınız. Çoğu kişinin yanlış düşünceler ile kullanmış olduğu lavabo açıcılar veya diğer kimyasal maddeleri kullanmayınız. Boruları aşındıran veya bazen şiddetli patlamalara neden olan bu maddeler, açıcı olarak kullanılamaz. Olası bir su birikintisi anında uzman kişiler yardımı ile bu sorunu çözün. Uzman tesisatçılar çeşitli araçlar yardımıyla boruya zarar vermeden tıkanıklığı çözeceklerdir.

Makineyle Gider Açma Fiyatları
BANYO GİDERİNDE SU BİRİKMESİ

Banyo Giderindeki Tıkanıklıklar Neden Oluyor?

Her banyo giderinde mazgallar yer alıyor. Bu mazgallar kirlerin boruya girmesini engellemek amacı ile kullanılıyor. Mazgalların kaldırılması saç ve diğer kirlerin borulara akmasına neden olur. Mazgalların kaldırılmaması ise çöp ve kirlerin dış kısımda birikmesini sağlar. Bu sayede borularda tıkanıklık olmaz ve su birikintisinin olması önlenmiş olur. Su birikintilerinin çoğu bu çöplerin borularda tıkanmış olması nedeniyle gerçekleşiyor.

Mazgal kullanımı bu nedenle oldukça önemlidir. Bol su ile gider borusunda kalan diğer küçük kirler arındırıldıktan sonra mazgallar takılarak problem tamamen ortadan yok edilmiş olur. Aksi halde boru içerisinde bulunan kirler daha derin bölgelerde tıkanıklık yaratır ve bu daha büyük problemlerin doğmasına neden olabilir.

Zarar Vermeden Tıkanıklığı Açmak Mümkün Müdür?

Boruları açmak için kullanılan birçok araç bulunmaktadır. Alanında uzman olan tesisatçılar sayesinde bu araçlar en iyi şekilde kullanılarak boruların açımı sağlanıyor. Fakat bazen kişiler su birikintisinin gitmesi için mazgalları kaldırıyorlar. Bu durum daha çok çöpün boru içerisinde birikmesine neden olur. Banyoda Su Birikmesi Ayrıca boruların açılmasını sağlamak için kullanılan kimyasal maddeler de aynı şekilde borulara zarar vererek problemin çözülmesinden çok daha büyük problemlerin doğmasına neden oluyor.

Uzman tesisatçılar oldukça uygun olan fiyatlar ile modern yollarla boruların tıkanıklıklarını açmaktadırlar. Bu yöntem sayesinde zararlı olan kimyasalların kullanılmasına gerek kalmaz. Bu tehlikeli yolların kullanımına gerek kalmadan boruların açımı sağlanabilir. Tesisatçıların kullanmış oldukları yöntem sayesinde borular kırılmadan açılır. Yani korkmanıza gerek olan bir durum söz konusu değildir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma