blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Çoğunlukla kullanım hatalarından kaynaklana banyo tıkanıklığı, kullanıcının banyo giderine yabancı cisimler atmasıyla ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kullanılan tesisat malzemelerinin kalitesi ve tesisatı yapan ustaları hatalarından da banyo giderleri tıkanmaktadır.

Kullanıcıdan Kaynaklanan Tıkanıklıklar

1- Banyoda bulunan kılların gider borusunda birikmesinden dolayı

2- Banyo giderine giren sabun atıklarının giderde birikmesi

3- Klozet tıkanıklığı

Tesisat Ustalarının Hatalarından Kaynaklanan Tıkanıklıklar

1- Tesisat ustası banyo gider borusunu döşerken eğimine özen göstermek zorundadır.

2- Kullanılan malzemenin standartlara uygun olmaması ve bu uygunsuzluğun ustalar tarafından müşteriyi bilgilendirmemesi

Banyo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Banyo tıkanıklığı açma yöntemlerinden en basit olan pompa kullanarak tıkanıklığın giderilmesidir. Alaturka ve klozetler için farklı pompa çeşitleri bulunmaktadır. Banyo giderinin tıkanıklığına sebep olan cisim yakın noktada ise bu yöntemle giderin açılması kolay olmaktadır. Pompa ile çözüme ulaşılmadı ise, tel ile açma çalışması yapılmaktadır.

Tıkanıklık açma teli bulunmadığı ortamlarda, elbise askısı düzleştirilip ucu kanca yapılarak da kullanılmaktadır. Tıkanıklık açma teli banyo giderinden içeri sürülür ve yavaşça geri çekilir kancanın ucunda tıkanıklığa sebep olan cisim varsa gider açılmıştır. Bir diğer yöntem ise lavabo açıcı kullanmaktır. Lavabo açıcının hem kullanana hem de tesisat borularına zarar verdiği bilinmektedir.robotla banyo gideri nasıl açılır

Banyo Tıkanıklığı Robot İle Nasıl Açılır?

Banyo gideri tıkanıklığı evde uygulanan tüm yöntemlerle açılamadıysa işte o zaman profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Firmamız, kullandığımız özel cihazlarla banyo giderinin sebebini kesin olarak belirlemekte yerinde çözüm fikirlerini sunmaktadır. Ayrıca robot ile atık su borularına da bakarak önceden önlemlerde almaktayız. Bu çalışmaları yaparken tadilat gerektirecek hiç bir işlem firmamız tarafından yapılmamaktadır.

Gider açma robotları, kanalları açıp, temizleyip ve uzun süre tıkanıklığa neden olması beklenen etmenlerin ortadan kaldırılmasına yönelik üretilen aletlerdir. Bu sebepten dolayı hızlı ve etkin çalışmaktadır. Gider açma robotlarının iki kameralı olmaları kendilerine özgü bir özelliktir. Kameralar sayesinde gider içinin görüntüsü alınmakta, sorun oluşturan durum incelenmekte ve giderin nasıl açılması gerekliliğine karar verilmektedir. Gider açma robotu ile yapılan bu işlemlere fatih tıkanıklık açma denilmektedir.

İstanbul tesisat olarak, İstanbul’un tüm semtlerinde, Avrupa ve Anadolu yakası şubelerimizle, mobil olarak dolaşan servislerimizle, www.bogazicitesisat.com internet adresimizle hizmetinizdeyiz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma