blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Banyo Süzgeç Gideri Açma Banyo süzgeci; küvet giderleri, yer süzgeçleri ve duş giderlerinin tamamını kapsayan bir kavramdır. Gider tıkanmaları kapsamında yer alan “Tıkalı banyo gideri” uzman ekibimiz tarafından hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde halledilir.

Banyo Süzgeç Gideri Açma Neden ve Nasıl Tıkanır?

Birçok insan ömrü boyunca mutlaka suyun gitmediği banyo gideri durumuyla karşılaşır. Oldukça ciddi bir sıkıntı olan banyo gider tıkanmalarının oluşma nedeni farklılık gösterebilmektedir. Banyo Süzgeç Gideri Açma Tıkanmış yer süzgecinin tıkanmasına neden olan başlıca nedenler; inşaat halinde iken döşenen gider boruların hatalı bir şekilde olması ve banyonun olmazsa olmazı sabunlardır. Sabun, gliserin (yağ) madde olduğunu hepimiz biliyoruz. Katı bir yağ olan sabunlar, gider borularına yapışarak tıkanmaya neden olmaktadır. Bu sadece banyo değil lavabo ve mutfak giderleri içinde geçerlidir. Mutfakta kullandığımız bazı kimyasal maddelerde bu tıkanıklığı neden olabilmektedir.

Bu yukarıda belirtilen hususların üzerine birde saç eklendiğinde küvet tıkanıklığı kaçınılmaz oluyor. Bu sebepten dolayı giderlerinize saçlarınızın direk gidere ulaşmaması amacıyla bir filtre veya benzer bir şey kullanınız ve düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu belirtilen husus ufak bir öneri gibi gözükse de tıkanıklık konusunda büyük rol oynamaktadır.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Aşağıda tıkanan banyo giderini açmak için uygulanması gereken hususları listeledik;

  • Yukarıda belirttiğimiz gibi tıkanmaya sebebiyet veren en önemli faktörlerden biri sabunlardır. Bu katı yağlar gider borularına yapışarak donmaktadır. Bunun çözümü olarak yapmanız gereken ilk şey gidere sıcak su dökmektedir. Sıcak su sabunu yumuşatarak gider yolunun açılmasına yardımcı olacaktır. Banyo Süzgeç Gideri Açma
  • Bu sıcak su yöntemi olumlu bir etki bırakmadıysa giderin bir diğer tıkanma sebebi saç ve kıl olabilir. Bunun içinde ucu kanca olan bir tel parçasını gider borusuna sokarak gidebildiği yere kadar sokup çekiniz. Bu işlemi en az 3 – 4 defa uygulayınız. Kıl ve saç geliyor ise temizlendiğine emin olana kadar bu işlemi tekrarlayınız.
  • İçerisine soktuğumuz tel işlemi başarılı olur ise giderin kirlerden arınması adına karbonat ve sıcak su dökebilirsiniz.
  • Yukarıda belirttiğimiz maddelerden hiçbiri etki göstermedi ise sorun biraz büyük. Bu zaman kimyasal madde kullanmanız gerekecektir. Lavabo giderini kostikle açma işlemini son derece güvenlik alınarak yapılması gerekir.
  • Kimyasal kullanarak lavaboyu açma müdahalenizde başarılı olmadıysa kişinin yapacak bir işlemi kalmamış demektir. Son çare olarak tıkanıklık açma servisine ulaşmanız yeterli olacaktır.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geçmişten günümüze gelişen teknoloji sayesinde hayatımızda neredeyse her şey kolaylaştırmıştır. Gider açma için ise geleneksel yöntemler tarih olmuştur. Evinize gelen tıkanıklık açma servisi tıkanıklığın sebebiyetini öğrenmek için kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemi uygulanır. Banyo Süzgeç Gideri Açma Tıkanıklığın oluştuğu bölge tespit edildikten sonra tıkanıklığa bağlı olarak cihazlar ile sorun çözülür. Ancak tıkanıklığa sebebiyet veren yanlış döşenmiş borular ise ev sahibine bu durum maddi açıdan biraz zahmetli olabilir.

Banyo Gideri Neden Tıkanır ve Çözüm Yoları Nelerdir?

Banyo gider boruları, tuvalet gider boruları kadar geniş olmadığından dolayı tıkanma ihtimali daha yüksektir. Bazen ise sadece banyonun giderinde değil tüm bina giderlerinin tek bir boruda toplandığı pimaş boruda tıkanıklık yaşanabilmektedir. Bu ise o borunun kalınlığı, atık sudan gelen saç, kıl, ve diğer katı cisimler nedeniyle tıkanmaktadır. Banyo Süzgeç Gideri Açma Bu durumda kanalizasyon açma ustası (Lağımcı) ile iletişime geçerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Uzman ekibimiz banyo tıkanıklığı sorununda ortalama 10 – 30 dakika içerisinde çözümlemektedir. Bizimle iletişime geçerek güvenilir, ekonomik ve hızlı bir hizmet alabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma