blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Nerede olursa olsun su kaçağı oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle evde karşılaşılan bu durum oldukça keyif kaçırır. Banyo su kaçağı tespiti  bu sorun küçük gibi görünse de su baskınlarına neden olacak boyutta da olabilir. Banyo su kaçakları sadece o daireyi değil tüm binayı rahatsız eder.

Eğer bir banyoda su kaçağı varsa, diğer dairlerde bulunan komşuların evlerinde tadilat gerektirecek işlemler yapılmasına neden olabilir. Genelde su kaçakları komşuların evlerinin tavanlarında kabarmalara, tabanlarda aşınmalara neden olabilir.

Banyo Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? Pratik Yöntemler

Su kacagi  kısa yoldan halledilmezse, siz dahil bu durumdan şikayetçi olan komşularınızla da tartışa içerisine girebilirsiniz. Ayrıca önlem ne kadar gecikirse işin maddi boyutu o kadar artar.

Kişi oluşan bu sorunu kendisi halledemez mutlaka bir tesisatçıdan yardım alınması gerekir. Tesisatçı sorunun nerden kaynaklandığını bulmak için çeşitli teknolojileri kullanarak olaya müdahale eder.

Daha çok karşılaşılan banyo kaçak su tesisatı tadilatı, kaçağın yerinin tespit edilmesi için akustik dinleme aleti ve kameralı sistem kullanılarak uygulanır.

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Banyoda oluşan su kaçakları sonucunda meydana gelen hasarlar arasında fayans çıkmaları, kararmalar hatta küflenmeler meydana gelir. Zamanında giderilmeyip, ertelenen su kaçakları ilerleyen zamanlarda kötü kokuların oluşmasına neden olur.

Küflenen kabaran sıvalar duvarlardan dökülerek görüntü kirliliğinin yanı sıra temizlik açısından da olumsuz etkilere neden olur. Kendiliğinden sorunun düzelmesini beklemek en büyük hatadır.

Çünkü su kaçağı için zamanında tadilat işlemi başlatılmazsa kişinin masrafı buna dayalı olarak daha fazla artar. Sadece kendi dairesine değil, komşu dairede oluşan tadilat işlemlerini de karşılaması gerekir. Banyo Su Kaçağı Tespiti Sadece tek daire de kalmayıp, su kaçağı diğer dairelere de yansır.

Meydana gelen banyo kaçak su tesisatı müdahalesi yapılmadıkça banyo istenildiği gibi kullanılamaz. Banyo Su Kaçağı Tespiti Su kaçağının nereden geldiği bilinmediğinden giderlerde de problem olabileceği göz önünde bulundurulmalı. Banyo giderlerinin tespiti gözle görülüp, müdahale dilecek kadar kolay değildir.

Banyo Su Kaçağı Tespiti

Banyoda Su Kaçağının Nedenleri

Banyoda meydana gelen su kaçaklarının oluşmasında birçok neden aranabilir. Sorunun nereden kaynaklandığı bulunarak su kaçağı önlenebilir.

Su kaçağına neden olan nedenler şunlardır;

  • Banyoda oluşan su kaçaklarının en büyük nedenleri arasında kullanılan kalitesiz malzemeler gelir. Bina ne kadar yeni olursa olsun kullanılan malzeme kalitesiz ise olası bir durumda su kaçağı problemi meydana gelebilir. Bu sebeple öncelikle malzeme kalitesine önem verilmelidir.
  • Banyo giderlerine atılan maddeler ile tıkanıklık oluşabilmektedir. Bu durumda su tahliyesini yapamayacağı için tıkanıklık oluşturur.
  • Kalitesiz malzeme kadar kalitesiz döşenen su boruları da bu nedenler arasında yer alır. Maddenin kaliteli olması olası su kaçaklarını da önler.
  • Aşırı tazyikli su borularda patlamaya neden olur.
  • Muslukların eski ve kalitesiz olması da su kaçağı oluşturacak nedenlerdendir.
  • Su tesisatının çok eski olması da zamanla olumsuz durumlar yaratabilir.

Belirtildiği gibi sorunların en büyük nedenlerinin başında kalitesiz malzeme kullanımları yer alır. Banyo Su Kaçağı Tespiti Eski olan tesisatlar mutlaka yenilenmelidir. Banyo Su Kaçağı Tespiti Masrafa girmek istemeyip, eski tesisatı kullanan kişilerin sonrasında oluşacak sorunlardan dolayı daha büyük masraflar ödeyeceği kaçınılmaz sonuçlar doğurur.

Banyoda Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Banyoda meydana gelen su kaçağını bulmak için nedene bağlı olarak birçok yöntem vardır.

Bun yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • Kaçağın tespitinin kırılarak yapıldığı yöntem
  • Termal kamera ile kaçağın tespit esilmesi yöntemi
  • Kamera görüntüleme yöntemi ile kaçak bulma yöntemi
  • Akustik dinleme yöntemi ile kaçağın yerini bulma yöntemi

İçlerinde en klasik yöntem kırarak bulma yöntemi olsa da kırılan taraf tadilat gerektireceğinden oldukça maliyet ister. Bu yüzden kişiye diğer yöntemler çoğu durumda daha elverişli gelir. Banyo Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma