Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Bakırköy Su Kaçak Bulma Su kaçakları yapıların en önemli tesisat arızları arasındadır. Su kaçağı problemlerinde yapı, tesisat sistemleri ve yapının içindeki insanlar zarar görür ve bu zararlar hem maddi açıdan hem de manevi açıdan kaynaklanır. Bu zararların önüne geçmek için kesinlikle cihazlı sistemler ile çalışmalarını yapan Bakırköy su kaçak bulma hizmetlerinden yararlanmak gerekir. Yapılarda meydana gelen su kaçağı problemleri temiz su sistemlerinde ve pis su tesisatlarında meydana gelmektedir. Bu yüzden de su kaçağı tespiti işlemlerinde Pis su tesisatı su kaçağı bulma çalışmaları ile temiz su tesisatı kaçak tespiti işlemlerinin detaylı bir şekilde yapılması gerekir. Su tesisatı kaçakları duvarların içindeki su borularında meydana gelen delinmeler ve yıpranmalar sonucu oluşmaktadır. Borulardan sızan bu sular ise banyodan su damlıyor, duvarda su sızıntısı var ve üst kattan sızan su şeklinde meydana çıkar. Kırmadan ve cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri ise şu şekillerde olmaktadır.

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti Cihazlar İle Mümkündür

  • Su kaçağının tespiti ve onarımı kırma dökmeden olması için kesinlikle akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemlerinin olması gerekmektedir. Bu cihaz sistemleri sayesinde yapının içinde en ufak çekiç darbesi bile olmaz.
  • su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusunun cevabı için öncelikle akustik dinleme cihazları ile yapının tüm duvarlarında dikkatli bir şekilde dinleme yapılır.
  • Bu dinlemeler sonucunda tesisatta kaçak su tespiti noktasal olarak yapılır ve bu kaçak yerlerinde asla şaşma olmaz.
  • Su kaçağı bulma işlemlerinde ikinci adım ise dinleme cihazları ile bulunan su kaçak noktalarına hasar boyutlarını görüntülemek ve yapılacak müdahaleleri belirlemek için kameralı görüntüleme sistemleri gönderilerek su tesisat kaçak tespiti başarılı bir şekilde yapılmış olur.

 

Bölge Halkının Tek Tercihi Cihaz Sistemi Olan Tesisat Firmaları Olmaktadır

 

Bakırköy su kaçak bulma işlemleri bu kadar kaliteli ve kırma dökme olmadan yapılırken aynı bölgede cihaz kullanımı olmadan su tesisatı kaçağı bulma ve onarma hizmeti veren tesisat firmaları da bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının işlemleri ise son derece sıkıntılı bir süreçten oluşmaktadır. Eğer cihaz sistemleri olmayan bir tesisat firmasına duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu yöneltilirse cevap kesinlikle kırma dökme işlemleri ile olacaktır. Çünkü bu tesisat firmalarının duvarların altında olan su borularına ulaşmak için öncelikle duvarları kırmaları ve bu işlemin ardından açığa çıkan borularda su kaçağı araması yapmaları gerekmektedir.

 

Cihaz Sistemleri Olmadan Yapılan Su Kaçağı Bulma Oldukça Pahalı Bir İşlemdir

 

Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde cihaz sistemleri olmadan çalışmaların yapılması ise birçok açıdan olumsuz durumlar oluşturacaktır. Bu durumların başında ise evlerin inşaat alanlarına dönmesi gelecektir. Günlerce sürecek olan bu kırma dökme işlemleri sonucunda yapılar kirlenecek ve tüm yaşamsal düzen sekteye uğrayacaktır. Ayrıca su sızıntısı tespiti işlemlerinde cihaz sistemlerinin kullanılmayışı ile de çok yüksek tespit bedelleri ödenecektir.

 

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma