blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Etmek

Temiz su borularında sızıntı olduğunda ya da herhangi bir nedenden dolayı yeri belli olmayan su kaçağı olduğu zaman bu kaçakların yerinin tespit edilmesi gerekmektedir. Gider borusunda su kaçağı bulma belli başlı yöntemler dahilinde yapılmaktadır. 

Kaçak Oluşma Nedenleri

  • Tıkanmış giderler açılmaya çalışıldığı zaman kimyasallar nedeni ile contalar erir.
  • Tesisat sistemleri döşenirken boru montajı sırasında yapılan işçilik hataları
  • İnşaat esnasında borularda meydana gelen hasarlar ve buna bağlı olarak zaman içinde aşınma görülmesi
  • Demir boruların aşınması ve buna bağlı olarak gevşemeye maruz kalması

Atık Su Borularında Kaçak Oluşumu

Atık su boruları olarak tabir edilen yer gider borularıdır. Gider borularında oluşan su kaçakları ne yazık ki başka su kaçakları ile karıştırılmaktadır. Çünkü bu su kaçağı oluşumu koku yapmaz. Tıpkı temiz su kaçağı oluyormuş izlenimi verir. Özellikle banyolarda oluşan ve alt kata su akıntısı yapan bu durumun temiz mi yoksa kirli mi olduğu anlaşılamamaktadır.

Gider borusu kaçağı bilinenin aksine tavandan akan pis su oluşumunu meydana getirmez. Aslında akan pis sudur. Fakat alt kata ulaşana kadar bu pis suyu betonlar süzer. Alta da kokusuz bir sıvı olarak indiği için ayırt edilmesi oldukça güç hale gelir. 

Gider borularındaki kaçağı bulmak oldukça zor bir işlemdir. Temiz su borularındaki kaçağı bulma işlemini kendiniz yapıyor olabilirsiniz. Ancak gider borularındaki kaçakları tespit etme işini profesyonellere bırakmanız gerekmektedir. Firmamız sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına bu işi de üstlenmektedir.

Bu sayede temiz su gider suyu fark etmeksizin her türlü su kaçağı tespitini yapmaktadır. Su kaçağını bulan kameralı cihaz yardımı sayesinde gider borusu kaçaklarını anında bularak, kırarak ve sorunu çözdükten sonra da kırılan yerleri onararak yaşam alanlarınızdan ayrılmaktayız. Bu işte sadece tesisat işini bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda duvar onarımı ve titizlik ile çalışabilmeyi bilmek de oldukça önemlidir. 

Bazı inceleme neticesinde conta kayması, contanın tam geçememe durumu, contasız olarak boruların birbirine monte edilme durumu gibi olumsuz durumlar ile karşılaşabilmekteyiz. Hal böyle olunca da eğimsiz bir ortamda akışkan olan su ne yazık ki sızıntı yapabilmektedir.

İki borunun birbirine monte edilmesinde conta sorunu yaşanıyor ise, bu binanın tesisat sistemindeki bütün boruların döşemesinde hata olduğunu göstermektedir. Bu durumla karşılaşıldığı zaman tesisat sisteminin yenilenmesi ve bütün binanın gider borularının bağlantı yerlerinin değişmesi durumu ile karşılaşılabilmektedir. 

Gider Borusunda Kaçak Bulan Firma

Gider borusunda su kaçağı olan firma arayışı içindeyseniz, her tesisatçı ile çalışabilirsiniz. Burada önemli olan iş bilen ve çözüm getiren bir ekip ile çalışmaktır. İstanbul tesisat firması içerisinde en kaliteli ve en makul fiyatlar ile sergilediğimiz çalışmalardan yararlanarak sizler de aradaki farkı görebilirsiniz.

Atık su kaçağı bulan makineler yardımı ile çalıştığımız için, hem makinenin teknolojik gücü hem de tesisatçı ustalarımızın derin tecrübesi ile sorunların kaynağına inebilmekteyiz. Hal böyle olunca da İstanbul genelinde bütün gider borusundaki su kaçağı bulma işlemlerini olabildiğince profesyonel anlamda yapmaktayız.

Özellikle alt kata tavandan su damlaması durumunda kendini belli eden bu işlemde atık su kaçağı riski bulunmaktadır. Kamerayla atık su kaçağı bulan usta firmamızın çalıştığı ekip arkadaşları ile anında sorun tespiti yapabilmektedir. Atık su gider borusu kaçağı bulan tesisatçı arayışını her yerde yapabilirsiniz, sizler de kaliteden ödün vermemek adına mutlaka firmamızın personellerini denemelisiniz.

Hem üstün hizmet anlayışı hem de profesyonel bir takım çalışma ruhu sayesinde tesisat işlerinizde çözümlenmesi gereken sorun bırakmayız. 

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma