Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Çok karşılaşılan sorunlardan biri olan, özellikle yağmurlu havalarda yaşanan ve hemen herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Büyükşehirlerdeki nüfus yoğunluğu düşünüldüğünde bu sorundan muzdarip olanların sayısının yadsınamayacak kadar fazla olduğu aşikârdır.

Teknoloji çağında yaşadığımız şu dönemlerde her şeyin teknolojik bir çözümü olduğu gibi bu tip sorunların da teknolojik çözümleri bulunmaktadır. Tesisat sorunları için geliştirilen cihazlar sayesinde bu tip sorunların çözümleri de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Boru tıkanıklığı çözümlerine bakıldığı zaman gelişmiş makineler ile kırıp dökme yapılmadan sorunsuz bir şekilde çözüm önerileri çıkmaktadır. Atık su borusu tıkanıklıkları genellikle pisliklerin boruların alt kısımlarında birikmesi ile ve biriken bu pisliklerin donması ile tıkanıklıklar meydana gelmektedir.

Tıkanıklıkları Makine ile Açan Firmalar

Tesisat boruları kesim olarak bazı durumlarda dış etkenlerin de neden olduğu durumlardan ötürü pisliklerin yığılmasını da beraberinde getirmektedir. Tıkanıklıklar zamanla daha fazla etki bırakarak, bu alanlarda daha ciddi sorunların oluşmasını sağlamaktadır. Bu durum boruların çatlamasına kadar gidecek bir dizi sorunu da beraberinde getirecek ve çatlayan borulardan pislikler dışarıya sızmaya başlayacaktır. Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için profesyonel hizmet veren ve konusunda uzman teknisyenler ile faaliyet gösteren deneyimli firmalardan faydalanmak daha doğru olacaktır. Atık pis su borularının hasarsız bir şekilde açılması sağlanarak, iyi bir hizmet elde edilebilecektir. Boru tıkanıklıklarının önüne geçilmezse çok daha büyük sorunların ortaya çıkması kaçınılmazdır. Bu tip sorunlarla karşılaşmamak için tıkanıklıklar hemen açılmalı ve problemler ortadan kaldırılmalıdır.

Atık Su Borusu Tıkanıklıklarının Nedenleri

Atık su boruları ihtiyaca göre döşenir. Lavabolardaki suyun tahliyesi için çapı daha küçük pimaş borular kullanılır. Tuvalet giderlerinin tahliyesi için ise daha geniş çaplı pimaş borular kullanılır. Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Bununla birlikte pis su borusunun çapı ne kadar olursa olsun bazı nedenlerden dolayı tıkanıklıklar yaşanabilir. Gelin bunları birlikte inceleyelim.

 • Duşa kabinlerdeki atık su gider borusunun tıkanıklığı genellikle dökülen saçlardan ve sabun atıklarından dolayı oluşabilmektedir.
 • Küvet giderlerinin tıkanması da aynı sebeplerden dolayı olmaktadır.
 • Banyo lavabolarındaki tıkanıklıkların sebebi de genellikle yine sabun artıkları ile sakal kıllarından dolayı olmaktadır.
 • Banyolardaki yer giderlerinin tıkanıklıklarının en büyük sebeplerinden biri yine dökülen saçlardır.
 • Tuvaletlerdeki atık su giderlerinin tıkanıklıklarının sebebi ise çok daha farklıdır. Bu giderlere atılan suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtları, hijyenik pedler, ıslak mendiller ve bebek bezleri tıkanıklıklara neden olur.
 • Mutfak giderlerinin tıkanıklıkları ise yemek atıkları ve atık yağlardan dolayı olmaktadır.
 • Binalardaki ana gider borularındaki tıkanıklıkların nedeni ise tuvalet giderlerine atılan yabancı cisimlerden dolayı olmaktadır.
 • Bunların dışında bir de bizim elimizde olmayan usta hatalarından dolayı atık su borusu tıkanıklığı olabilmektedir. Borulara yeterli eğim verilmezse bu tıkanıklıklar yaşanabilir.
 • Bazı binaların kendilerine ait rögar kuyuları bulunur. Bu rögarların rutin olarak temizlenmemesi sonucu pislikler birikir ve ana gider borusu tıkanıklığı oluşur.
Makinalı Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma
Makinalı Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma

Atık pis su borusu açma işlemi profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu işi profesyonelce yapan ve bilgisayar destekli cihazlarla çalışan firmalar bulunmaktadır. Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Bu cihazların atık su borularını açma işlemi sırasında birçok avantajı bulunmaktadır.

 • Bu cihazlar sayesinde zamandan tasarruf sağlanır. İşlemin kısa sürede bitmesi hem kullanıcı için hem de firma için büyük avantajdır.
 • Bu cihazlar ile yapılan atık pis su borusu açma işlemi kesin olarak sonuçlanır. Eski yöntemler gibi deneme yanılma yöntemi yapılmaz. İşlemler nokta atışı yapılarak tespit ve onarımı gerçekleştirilir.
 • Atık pis su borularındaki farklı sorunların tespiti de yapılabilmektedir. Atık Su Borusu Tıkanıklığı Açma Tıkanıklığın açılması sonrasında yapılan kameralı gözlemler ile başka sorun olup olmadığı tespit edilir.
 • Yapılan işlemler hem çok kısa sürede gerçekleşmekte, hem de maliyet açısından oldukça ekonomiktirler.
 • Bilgisayarlı sistemler ile yapılan işlemlerde en büyük avantaj kırma dökme işleminin olmamasıdır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma