blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Binaların zeminlerinin uygun olup olmadığına yönelik bazı çalışmaların tam anlamıyla gerçekleştirilmemesi veya zemin üzerinde hiçbir uygulama yapılmadan binaların tamamlanması neticesinde asansör boşluğuna su dolduğuna dair şikayetler artacaktır.

Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir?

Asansör Kuyusu Su Tahliyesi

Asansör kuyusu su tahliye için bizi arayabilirsiniz.

Asansör boşluğundan su boşaltma işlemi için İstanbul genelinde hizmet vermekteyiz.

Binadaki yaşayan tüm kişilerin asansör kuyusuna dolan su nedeniyle paniğe kapıldığını görmekteyiz. Böyle bir durumda basit şekilde motorla tahliye yöntemini uygulamaktadırlar. Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Bu şekilde yapılacak olan işlemlerde suyun tahliyesi ve uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Ancak sorunun neden kaynaklandığının tespit edilmemesi halinde, yeniden benzer problemlerle karşılaşmak mümkündür.

Bu nedenle asıl önemli husus, asansörde neden su biriktiğinin sebebini bulabilmek ve çözümleri kesin bir şekilde üretmektir. Bu soruna kimi yerde yer altı su kaynakları kimi yerde de apartmanda oluşan su kaçakları sebep olmaktadır.

Apartmanda su kaçağı var mı yok mu nasıl anlarız diyorsanız aşağıdaki sayfamıza tıklayın.

https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

Asansör Kuyusuna Su Doluyorsa Ne Yapmalı?

Binalarda asansör boşluğuna dolan su birikerek kötü kokulara neden olmaktadır. Böyle bir olay karşılaşıldığında aynı hizada yer alan başka binalar varsa, onların da kanalizasyon boruları ve rögar kuyusu adı verilen pis suların biriktiği alanları bakım çalışmalarından geçirilmektedir. Düzenli olarak ve gereken zaman aralıklarında bu çalışmalar yapılmadığından, bu tür sağlığa zararlı ve maddi olarak da zarar veren sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

Böyle bir durumda en etkili çözümü elde etmek istediğinizde firmalarımıza ulaşarak, pis su borularının kameralı su tesisat firmalarımız sayesinde güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini talep edebilirsiniz. Kesin çözümleri elde etmek istediğinizde sizlere profesyonel şekilde hizmet veriyoruz. Hiçbir kırma ve dökme işlemini yapmadan, noktasal olarak suların neden kaynaklandığının cevabını bulmanızı kolaylaştırıyoruz. Yalnızca işlem yapılacak alanlarda birtakım onarım çalışmalarını daha az maliyetle sunmaktayız.

Asansör Kuyusundan Berrak ve Temiz Su Çıkması

Uzun bir süre, yer altındaki kaynak sularına maruz kalan taşıyıcı kolonların suyu emmesi neticesinde bina temelindeki betonlarda tahripler ve demirlerinde çürümeler başlamaktadır. Sizlere kesin çözümleri aktaracak olan izolasyon firmaları sayesinde bu tür sorunlarınızda hızla destek alabilirsiniz. Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Asansör boşluğundan su çıkıyor ise acilen döşenmesi gereken drenaj borularının bulunmaması halinde, kuyuların kısa zaman sonra su ile dolacağını söyleyebiliriz.

Asansör Kuyusuna Su Dolmasının Nedenleri Nelerdir?

Asansör boşluğuna su dolmasının nedenleri için şu maddeleri sıralayabiliriz:

  • Binada zemin çalışmaları tam anlamıyla gerçekleştirilmemiştir.
  • Kanalizasyon borularında patlama meydana gelmiş olabilir.
  • Rögar kuyularında düzenli olarak bakım yapılmıyorsa asansör boşluğuna su dolabilir.
  • Asansör çukurlarında su boşaltma sistemleri olmadığında kaynak suyu ile dolmaktadır.
  • Drenaj adı verilen su tahliye boruları döşenmemiştir.

Firmalarımızı arayarak asansör kuyusuna dolan su ile ilgili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Neden kaynaklandığına dair ve nasıl bir çözümünün olduğunu sizlere en iyi şekilde aktarmayı başaracak olan ekiplerimizin çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

Asansör Boşluğuna Su Dolmuşsa Nasıl Belli Olur?

Gerek kanalizasyon sularıyla, gerekse temiz sularla dolan asansör boşluklarınızda bu durumlarda bazı belirtileri görebilirsiniz:

  • Kanalizasyon noktalarından kaynaklı olarak su dolması halinde kötü ve pis kokular kısa sürede tüm binayı saracaktır.
  •  Ancak asansör kuyuları temiz su nedeniyle dolduğunda ise sürekli arızalandığından şikayetçi olacaksınız.

Sizler de hangi problemlerle karşılaştığınıza dair detayları firmalarımızla paylaşabilirsiniz. Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Bu sayede asansör kutusuna dolan su ile ilgili çözüm olarak motorla tahliye işlemleri gibi geçici adımlar yerine, daha kalıcı çözümlere ulaşabileceksiniz. Eğer sahile yakın bir konumda yer alan binalarda yaşıyorsanız, bu tür sorunlarla sık sık karşılaşıyor olabilirsiniz.

Asansör Boşluğundan Çıkan Su Nasıl Tahliye Edilir?

Asansörlerin yapımında harcanan maliyetleri göz önünde bulundurduğunuzda, en ufak bir problem yaşanması durumunda da yine yüksek rakamları ödemek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Asansör Boşluğuna Su Dolmasının Çözümü Nedir? Böyle bir durumdan kurtulmak için asansör boşluğuna açtıracağınız kuyuda otomatik su tahliye sistemlerini kurmanız ve depolarda biriktirmeniz gerekmektedir. Binaların temizlik, bahçe bakımı gibi su gerektiren çeşitli alanlarda bu sulardan faydalanılarak ciddi tasarruflar yapılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma