blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Ankara Yenimahalle Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti yapmak için birçok farklı yöntem bulunur. Genellikle tesisatçılar kırmadan ve dökmeden su kaçağı tespiti yapma işlemini bilir ancak bunu uygulamaz. Nedeni ise, makine ile çalışmaları gerektiği ve makinelerin maliyetlerinin de yüksek oluşu ile ilgilidir. Dolayısıyla el yardımı ile çekiç ile ve el göz testi ile yaşam alanlarına zarar verip, müşteriye maliyet çıkaracak yöntemler tesisatçılar için daha kolay gelmektedir. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak adına yaşam alanlarınızda bir su kaçağından şüphelenmeniz durumunda sizler de Ankara Yenimahalle su kaçağı tespiti yapan firmamız ile kısa süre içinde çalışmalarınızı sağlayabilirsiniz. 

Su kaçağı; temiz su boruları ya da kirli pis gider borularının çatlamasına bağlı olarak oluşabilecek su sızıntılarına denilmektedir. Su kaçağı konusunda tespit işlemleri için en etkili yöntem makine yardımı ile su kaçağı sızıntısı tespiti sağlamaktır. Su kaçaklarının nedenleri ve bölge oluşumları farklılık gösterdiği gibi aynı şekilde su kaçağı tespiti ve kullanılan makinelerin de bu oranda farklılık göstermesi normaldir. Aşağıda su kaçağı tespitinin nasıl yapıldığı ve su kaçağının şekillerde ortaya çıktığına dair birtakım bilgiler yer almaktadır. Sizler de evde oluşabilen su kaçağı ile ilgili bu bilgilerden yararlanabilir ve su kaçağınızın neden kaynaklı oluştuğunun kısa yollu tespitini sağlayabilirsiniz. 

Su Kaçağına Neden Olan Durumlar

Yüksek Basınçtan kaynaklı oluşabilecek çatlaklar sızıntıya neden olabilmektedir. Bu kullanıcı hatasından kaynaklı ani su aç kapa işlemlerine bağlı oluşabildiği gibi, kesilen suların aniden gelmesi ile ASKİ’nin su basması sırasında bina su tesisatına gelen basınçtan kaynaklı da oluşabilmektedir. 

Korozyon oluşumuna bağlı oluşabilecek tesisat kalıntılarının, kireçlenme ve zaman bağlı tıkanık oluşumları bir süre sonra kendi içinde boruya basınç yapmaya başlamakta ve boru çatması dolayısıyla su kaçağını rotaya çıkarmaktadır. 

Eski bina tesisat hattı, su tesisat sistemini de etkilemektedir. Zamana bağlı oluşan bu durum binalarda meydana gelen su tesisat sistemi çatlaklarına ve su sızıntılarına yol açabilmektedir. 

Su Kaçağının Oluştuğu Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı kendini ıslaklık olarak gösteren bir durumdur. Ancak bazı durumlarda sinsi şekilde ilerler gene de kendini göstermeyerek binayı çürütmeye başlayabilmektedir. Bunun için kişilerin su faturalarını düzenli olarak takip etmesinde fayda vardır. Yüksek gelen su faturalarının takibi yapılmalı ve fazla geldiğini düşünüyorsanız bunun nedenini zamlara bağlamamalı, su kaçağından şüphelenebilirsiniz. 

Hiçbir şekilde dairede su harcanması yapılmıyor ise, bütün su vanaları kapalı olmasına rağmen su saati hala dönüyor ise, burada kaçak olduğunun kanıtı vardır. 

Özellikle apartman dairlerinde meydana gelen ve kimsenin üstlenmek istemediği en büyük sorun ise, kendini su damlaması veya su izi şeklinde yürüyerek gösteren bir su kaçağı bulunabilmektedir. Bunun için sürekli olarak su izi büyüyor ise, su kaçağı genişliyor demektir. Tadilat yapılmasına ve onarım işlemi gerçekleşmesine rağmen hala geçmek bilmeyen su izi var ise, banyo ve mutfak giderlerinin tamirine rağmen su izi gitmiyor ise burada su kaçağı var demektir. Şebeke suyunun kaçağından şüphelenmeli ve en kısa sürede firmamız ile iletişime geçmelisiniz. 

Seramikler banyo ve mutfak yüzeylerinde derz aralarında oluşan beyaz renklilik bir süre sonra sararma ve yeşerme ile küflenerek kendini göstermeye başlar. Bu su kaçağı olduğunun ve o seramik arkasında gezdiğinin en büyük kanıtıdır. 

Bina içlerinde kanalizasyon sistemine bağlı oluşabilecek kaçaklarda böceklenmeler artar. Nemli bölgelerde yaşayan böceklerin üremeye en elverişli yerleri su kaçağının bulunduğu rutubetli ortamlardır. Böceklenmeler ve ilaçlanmaya rağmen gitmek bilmeyen bir yaşantı var ise bu da su kaçağının kendini gösteren bir başka nedeni olarak ortaya çıkmaktadır. 

Su Kaçağı Tespiti

Ankara Yenimahalle Su Kaçağı tespiti konusunda sizler de hem kaçak tespiti işlemlerinde hem de firmamızın sağlamış olduğu bakım onarım çalışmaları hizmetleri için en kısa sürede iletişim numaralarımızdan yararlanabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma