blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Ankara Lavabo Açma

Firmamız Ankara ilinin bütün ilçelerine lavabo gideri açma konusunda hizmet götürmektedir. Sizler de tıkanan lavabolar ve lavabo giderlerinin açılmasına yönelik olarak bir hizmet istiyorsanız kısa süre içinde firmamız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede kolay bir şekilde lavabo açma işlemi için sizler de çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. 

Lavabo Gideri Neden Tıkanmaktadır?

  • Lavabo giderleri, giderlere yabancı madde atımından kaynaklı olarak çeşitli nedenler ile tıkanma gösterebilmektedir. 
  • Özellikle mutfak lavabolarında yemek artıklarının atılması, tuvalet lavabo giderlerine ise, yabancı cisim atılması ile tıkanıklık zaman içinde oluşmaya başlayan önemli bir süreçtir. 
  • Tesisat borusunun ve binanın eski olması, gider ile lavabo girişi arasında uyumsuzluk yaşanması ve ar gider boru kullanımı nedeni ile de lavaboların giderleri tıkanma gösterebilmektedir. 
  • Tesisat borusunun ve gider borusunun eski olması nedeni ile bir takım zaman içinde taşlaşmaya bağlı olabilecek sorunlar çıkabilmektedir. Kendiliğinden meydana gelen bu taşlaşmalar gider borusunu tıkamakta ve suların da zaman içinde akıp gitmesini engelleyecek seviyeye getirmektedir. 
  • Lavabo giderleri tıkandığı andan itibaren bir süre, bu gideri tıkanık şekilde kullanmaya çalışmak da, atılan cismin gitmesi yerine tıkanıklığın daha da büyümesine yol açan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. 
  • Bilinenin aksine lavabo açmak için sürekli olarak kimyasal kullanımında bulunmak da lavabo giderlerinin bir süre sonra tıkanmasına ve bunun da kalıcı şekilde sonuçlanmasına neden olacaktır. Çünkü her kimyasal lavabo gideriş açmak için doğru kullanılmamakta ve o da bir süre sonra giderde kalmaya ve tıkanmaya maruz bırakılmaktadır. 

Ankara Lavabo Gideri Açma İşlemleri

Lavabo giderleri ile ilgili tıkanıklıkları çözümlemek için firmamız kameralı sistemlerden ve bunların alternatifi aparatlardan yararlanmaktadır. Bu sistem sayesinde sorunun kaynağına anında inilerek çözümlenmeye çalışılmakta ve kolay bir şekilde de kameralı sistem üzerinden Ankara lavabo gideri açma işlemleri gerçekleşmektedir. 

Lavabo giderlerinin tıkanmasının en önemli nedeni kullanıcı hatasından kaynaklı oluşabilecek tıkanıklıklardır. İkinci olarak da sistemsel ve tesisat problemlerinden kaynaklı tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Örneğin bina yapımında deneyimsiz tesisatçıların çalıştırılması ile birlikte gider desteklerinin olması gereken eğimde değil de düzlem içerisinde döşenmesine bağlı olarak takılması büyük bir sorun teşkil eder.

Tabi ki bu durum da anında fark edilecek bir sistem değildir. yeni binalarda oluşan zamana bağlı, materyalin kalitesizliğine bağlı ve tesisatçıların da sorunlu olarak iş çıkarmasına bağlı olarak bir takım aksaklıklar olur. Eski binalarda ise, bina giderlerinin artık zaman aşımına bağlı olarak tıkanması, kullanıcı hatasından kaynaklı olarak tıkanmaların meydana gelebilmesi ve bu gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına rağmen üstü kapatılmaya çalışması gider tıkanıklığının en büyük düşmanıdır. 

Firmamız ile yapacağınız randevu alma işleminden hemen sonra gider açma aparatı ile size yetkili tesisatçılarımız gelecektir. Firma tesisat sistemi içerisinde farklı nedenlerden kaynaklı oluşan gider tıkanıklığı olabilmektedir. Tıkanıklığın nedeni ne olursa olsun kullanılan kameralı sistem sayesinde tıkanıklık tespiti yapılır. Öncelikli olarak basınçlı aletler ile su basımı yapılır. Gider anında açılır. Giderin açılması yeterli bir işlem değildir.

Kameralı sistem ile, boru hasarı tespiti yapılır varsa onarılır. Giderin neden tıkandığı da bu kameralı sistem ile hasar tespiti yapımı aşamasında ortaya çıkan bir etmendir. Ardından tıkanıklığın bir daha yaşanmaması için kimyasal basımı yapılır ve onarım işlemleri ile birlikte tertemiz gider borusu kullanıma hazır halde müşteriye teslim edilir. 

Uygun fiyatlar ile profesyonel sorun çözme tekniğinden yararlanmak açısından sizler de en kısa sürede tıkanmış lava giderlerinizi açtırmak için firmamızın iletişim numaralarından yararlanabilirsiniz. En uygun fiyatlara profesyonel çözüm anlayışları ile sizleri de en kısa sürede firmamızı ile iletişime geçmeye davet etmekteyiz. 

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma