Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Su kaçağı tesisatlarda kullanılan metal boruların zamanla çürümesi, pas ve kireç oluşumlarından meydana gelebilir. Tesisat borularının ek yerlerinde oluşabileceği gibi diğer alanlarda da çatlama veya delinme sonucu su kaçağı meydana gelebilir. Çok katlı ve asansörlü yapılarda su tesisatlar asansör boşluklarından geçirilebilir. Bu sebeple tesisatta meydana gelen kaçaktan dolayı asansör boşluğuna su doluyor olabilir. Ayrıca asansör boşluğuna komşu olan banyo, tuvalet ve lavabo borularında meydana gelen su kaçakları da asansör boşluğuna su dolmasına yol açabilir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Teknolojinin etkin olarak kullanmadığı dönemlerde su kaçakları gözle kontrol edilmekteydi. Bu eski yöntemle duvarda meydana gelen ıslaklık, nem, rutubet ve boya kabarmaları olan her nokta açılarak tesisat kontrol edilmekteydi. Ancak, günümüz teknolojisinde bütün duvarların kırılması işlemi geride kalmıştır.

Yüksek hassasiyete sahip dinleme ve sistemin içerisine girebilen kameralar ile su kaçağı bulunan noktanın belirlenmesi daha kısa ve kolay hale gelmiştir. Duvar içerisinde bulunan tesisatta ortaya çıkan su kaçağı dinleme cihazları ile tek seferde nokta olarak tespit edilmektedir.su kaçağı tespiti hizmeti firması

Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Tesisatlarda meydana gelen su kaçakları uzman ekipler tarafından hassas cihazlar kullanılarak kaçağın oluştuğu nokta belirlenmektedir. Bu noktada işlem yapılabilecek azami çalışma alanı planlanır ve kaçağın giderilmesi için müdahale yapılır.

Böylelikle eski sistemde olduğu gibi bütün duvarların kırılmasına gerek kalmadan kısa sürede çözüm yolu bulunur. Su kaçağı tamiri için çalışma alanında bulunan karo, fayans gibi parçalar kırılmadan düzgün bir şekilde sökülerek tamirat sonrasında yerlerine takılmaktadır.

Boğaziçi Tesisat Su Kaçağı Tespit Hizmetleri

Boğaziçi Tesisat günümüz teknolojisini yakından takip ederek en yeni cihazlar ile su kaçağı tespiti yapmaktadır. Yüksek kalite kamera ve hassas dinleme cihazları kullanılarak su kaçağı oluşan nokta belirlenmektedir.

Profesyonel ekipler azami çalışma alanları belirleyerek arızayı gidermektedir. Çalışma alanında bulunan karo ve fayanslar kırılmadan düzgün bir şekilde sökülmekte, tamir ve tadilat işlemleri tamamlandıktan sonra çalışma alanı orijinal haline getirilmektedir. Yapılan tamirat sonrasında yaşam alanlarının estetik görünümü de korunmuş olmaktadır.

Su kaçağı bulma hakkında çok daha fazla bilgi için https://www.bogazicitesisat.com/su-kacagi-bulma/

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma