blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Sefaköy Su Tesisatçısı işlemlerine kişiler genellikle banyodan su damlıyor, üst kattan sızan su mutfak tavanından akıyor, duvarda su sızıntısı ve nemlenmesi var, duvarların içinden su sesleri geliyor, kullanmadığımız halde su faturası çok geliyor gibi sorularla başvurmaktadır. Bu soruların cevabı ise kesinlikle yapının tesisat sisteminde su kaçağı problemlerinin olduğudur. Bu aşamada yapılacak olan su kaçağı tespiti işlemleri en doğru işlemler olacaktır. Çünkü su kaçakları bu aşamadan sonra boru patlamasına ve neticesinde de su baskınlarına neden olacaktır. Fakat su tesisatında kaçak var nasıl bulunur sorusu için kesinlikle cihaz sistemleri olan tesisat firmalarına başvurulması gerekir. Teknolojik alt yapısını tamamlayamayan ve cihaz sistemleri kullanmayan tesisat firmaları kesinlikle yapıda Sefaköy su kaçağı bulma işlemlerinde kırma dökme yapacaktır. Tesisatta kaçak su tespiti için işlem uygulayan tesisat firmalarının işlemleri ise şu şekillerde olacaktır.

Sefaköy Su Tesisatçısı Uygun Fiyat Garantisi İle Sizlerle

 

Su Kaçak Tespiti İşlemlerinde Cihaz Kullanımı Olan Firmaların İşlemleri;

  • Duvarda su sızıntısı nasıl bulunur sorusu üzerine işlem uygulayan ve cihaz sistemleri ile çalışmalarını yürüten tesisat firmaları bu işlemlerde akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme sistemleri kullanmaktadır.
  • Su tesisatı kaçağı bulma işlemlerinde öncelikle temiz su tesisatı kaçak tespiti için akustik dinleme cihazları ile temiz su tesisat sistemleri dinlenmektedir. Sefaköy Su Tesisatçısı Bu alandan sonra ise pis su tesisatı su kaçağı bulma işlemleri gerçekleşmekte ve iki sisteminde kontrolleri profesyonel bir şekilde yapıldıktan sonra su kaçakları noktasal olarak bulunmaktadır.

Sefaköy Su Tesisatçısı

  • Bu dinleme işlemlerinden sonra ise kameralı görüntüleme sistemleri ile boruların içinden görüntüler alınarak, boru yüzeyinde meydana gelen su kaçağı problemlerinin delinmeden mi çatlamadan mı yoksa kırılmadan mı meydana geldiği belirlenmektedir. Sefaköy Su Tesisatçısı Bu belirlemeler ile aynı zamanda sonradan oluşacak olan su tesisatı kaçakları da bulunmuş ve önlenmiş olacaktır.

Cihaz Kullanmadan Yapılan İşlemlerde Garantili Çalışmalar Olamaz

Fakat Sefaköy kırmadan su kaçak tespiti işlemleri yerine cihaz sistemleri kullanılmadan yapılacak olan su tesisat kaçak tespit işlemlerinde duvarlarda tesisat borularının geçtiği tüm noktalar kırılmakta ve ancak bu şekilde su kaçak araması yapılmaktadır. Fakat bu aramalar da başarılı bir şekilde olmamaktadır. Çünkü bu aramalarda el yordamı ve göz kontrolü ile su sızıntısı tespiti yapılmaktadır. Sefaköy Su Tesisatçısı Sadece var olan sorunlar bulunmakta ve borunun yıpranmış aşınmış alanları tespit edilememektedir. Sefaköy Su Tesisatçısı Bu yüzden de bir süre sonra tekrardan aynı sorunlar ile karşılaşılmaktadır.Maliyetli, Zorlu Ve Uzun Süren İşlemler Cihaz Kullanmadan Yapılanlardır.

Kırmadan ve cihazla su kaçağı tespiti işlemleri yerine seçilecek olan ve teknolojik alt yapısı sağlam olmayan tesisat firmalarının uygulayacağı kırma dökme işlemleri birçok açıdan olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Sefaköy Su Tesisatçısı Su kaçağının tespiti ve onarımı işlemlerinde duvarların kırılması öncelikle uzun çalışma zamanları yüzünden ev düzenlerini bozacağı gibi işletmelerin uzun süre kapalı kalması anlamına gelecektir. Su tesisatı kaçağının bulunması işlemlerinde olan bu kırma dökme işlemleri ayrıca yüksek maliyetli işlemler olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma