blank

Ustaya Soru Sor

Sorularınız aklınızda kalmasın! Bize tüm sorularınız iletin; en kısa sürede cevaplayalım.

Nasıl Yapılır Video

Çalışmalarımız ve işlemlerimizi Video galerimizde detaylı izleyerek inceleyebilirsiniz

Sık Sorulan Sorular

En çok merak edilen sorular ve problemler için burayı tıklayabilirsiniz

Kalorifer Tesisatı Temizliği

Kalorifer Tesisatı TemizliğiEvlerinizde ya da iş yerlerinizde ısınmanın sağlanmadığı bazı odalardaki kalorifer peteklerine bakım ya da yıkama yaptırmak, kalorifer tesisatıyla ilgili sorunlarınızın çözüme ulaşmasını kolaylaştırır.

 

Kalorifer Tesisatı Temizliği ve Yıkama Amacı

Isıtma amacıyla evlere ve iş yerlerine kurulan kaloriferlerin boruları bazı durumlarda sıcak suyun ısı kaybına uğramasına neden olur. Bu durumlardan biri de kaloriferlerin ve boruların ısı verici merkeze uzak bir mesafede kurulmuş olmasıdır. Bu mesafe kombiden gelen sıcak suyun borulara ulaşmasını geciktirir ve bu süreçte sıcak su ısı kaybeder. Kalorifer boruları döşenirken bu sebepten dolayı en az miktarda kapalı dirsek kullanılırsa, kalorifer suyunun dirseğe çarpıp sirkülasyonun yavaşlaması engellenmiş olunur.

Sirkülasyona uğrayan ılımış suyun en kısa şekilde kombiye geri dönüp tekrardan sıcak su haline gelmesi gerekir. Kalorifer tesisatı yapan kişilerin, kaloriferi yıkama işlemi yapmasındaki amaç; boruların ya da diğer malzemelerin içerisin suyun sirkülasyonunu yavaşlatacak kirliliği yıkayarak akmasını sağlamak ve kaloriferlerin eskisi gibi odayı ısıtmasını sağlamaktır.

Kalorifer Tesisatının Temizliği ve Yıkaması Yapılmasına Rağmen İyi Çalışmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

Bazı anormal durumlarda kalorifer tesisatının temizliği ve yıkamasının yapılmasına rağmen peteklerin yine de normal ısıya ulaşmaması durumları yaşanmaktadır. Kaloriferlerin içerisinde kiri tutucu filtreler bulunmaktadır. Eğer temizleme ve yıkama işlemlerine rağmen kaloriferiniz ısıtmıyor ise öncelikle kir tutucu filtreleri temizleyerek aynı işlemi tekrar deneyebilirsiniz. Bu işleme rağmen kaloriferin ısısında bir artış gözlemlenmiyor ise kombi koruyucu sıvı ilaçlardan alabilir ve havluluk olarak banyoda bulunan kaloriferinize bu sıvıyı aktarabilirsiniz. Bu ilacın amacı borularda ya da dirseklerde tıkanma kaldıysa o tıkanmayı söküp açmaktır.

Havlupen için seçeceğiniz bu koruyucu sıvı ilaçların hangi kimyasal maddelerden yapıldığını öğrenmeniz gerekir. Çünkü kalorifer temizleyici sıvı ilaçlar, kimyasal maddelerden üretilir. Ancak bu ilaçların üretiminde kullanılan bazı kimyasal maddeler kaloriferlere zarar verebilmektedir. Bu yüzden kalorifer temizleyici sıvı ilaçları alırken etiketine, TSE belgesi olup olmadığına, barkoduna ve içeriğine bakarak en uygun ilacı tercih etmeniz gerekmektedir.

Boğaziçi Tesisat, kalorifer temizliğinde TSE belgeli kimyasal ilaçları kendi ofislerinde önce dener, belirli aralıklarla kombiyi kontrol edip çalıştırır ve herhangi bir parçanın zarar görüp görmediğine bakar. Kalorifer Tesisatı Temizliği Uygulanabilecek en mantıklı ve uygun fiyatlı yol budur. Çünkü müşterilerimizin evlerine ya da canlarına bir zarar gelsin istemeyiz. Bu sebeple öncelikle firma olarak ofisimizde bu maddeleri biz deneriz.

Radyatör Petekleri Bakımı Hakkında

Radyatör peteklerinin kullanım ömrü belirlidir ve kullanım ömrünü artırmak amacıyla belirli aralıklarla kalorifer peteklerinize bakım yaptırma, temizleme ve yıkama işlemlerinizi yaptırmanız gereklidir. Kalorifer Tesisatı Temizliği Eğer peteklerin bakımı, temizliği ya da yıkanması belirli aralıklarla yapılmazsa, radyatör peteklerinin içerisindeki kir birikintisi zamanla kombiye geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.

Peteklerin Kireç Tutmasını Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Peteklerin kireç tutmasını engellemek için kireç önleyici ilaçlar kullanılır. Kalorifer Tesisatı Temizliği Bu ilaçlar kombi, petek ve boruların uzun süre boyunca kireçten korunmasını sağlar. Kireçten korunarak; faturalarınızı azaltabilir, peteklerinizin ömrünü uzatabilir ve maksimum düzeyde ısınabilirsiniz.

Kalorifer Tesisatı Temizliği Bakımı ve Yıkaması Yapan Firma ve Fiyatları

İstanbul’un iki yakasındaki tüm ilçelerine ve köylerine hizmet veren Boğaziçi Tesisat, petek temizliğini makinelerle yapmaktadır. Kireç önleyici sıvı ilaçları peteklerin korunması için kullanan firmamız radyatörlerde meydana gelen kireçleri komple ortadan kaldırarak daha fazla ısı almanızı sağlamaktadır. Kalorifer Tesisatı Temizliği Boğaziçi Tesisat olarak temizliğini, bakımını ve yıkamasını yaptığımız mekanik cihazlar; kaloriferler, kapalı devre sistemleri, kombiler, yerden ısıtma ve merkezi ısıtma sistemleri cihazlarıdır.

Boğaziçi Tesisat, petek temizliğini, bakımını ve yıkamasını en uygun fiyatlardan ve en kaliteli ilaçları kullanarak yapmaktadır. Bu hizmetler hakkında bilgi almak için bize ulaşmanız yeterlidir.

Su Kaçağı Tespiti

Petek Temizleme

Kombi Bakımı & Tamir

Tıkanıklık Açma