Rate this post

Bilgisayarlı cihazla su kaçaklarını tespit eden firma usta Evinizde ya da iş yerinizde borularda su kaçağı mı var? Bunun çözümü artık çok basit… Artık su kaçaklarının yerini bilgisayarlı aletle kırmadan bulunması mümkündür. Duvar içinde gizlenen borular, banyo tavanından akan su ve üst katın tavanındaki damlamalar gibi bütün sorunlarınızı bilgisayarlı cihazla su kaçaklarını tespit eden usta ile sonlandırabilirsiniz.Bazı durumlarda evde lambadan gelen su, prizlerden su gelmesi borunun patladığının kanıtıdır. Böyle bir olay gerçekleştiğinde makineyle borunun nereden patladığını bulan tesisatçı çağırmalısınız. Patlamış olan borudan çıkan suyun kaynağı her zaman üstteki ev olmayabilir. Yan evlerde patlayan bir su borusu, en uygun yolu bularak su akar.

Patlamış Borudaki Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

– Su faturaları fazla artış göstermişse su kaçağı vardır.

– Üst dairedeki evin banyosundan su damlamışsa boruları kontrol etmelisiniz.

– Tavanda görülen sararmalar da su kaçağı olduğunu gösterir.

– Su saati vanaları kapalı olsa bile saatin dönmeye devam ediyorsa dikkate almak zorundasınız.

– Duvarlarınızda kötü koku ile kabarma oluşmuşsa cihazlı tesisatçı ile iletişime geçmelisiniz.

Su Kaçağı Makine ile Nasıl Tespit Edilir?

Çeşitli teçhizatlar kullanılarak cihaz ile su kaçağını bulmak işimizi kısa sürede çözmemizi sağlamıştır. Su akan borunun yerini makine ile tespit ederek, kırmadan bulunması sayesinde evinizin ya da iş yerinizin fazla hasara uğramasını engellemiş olursunuz.

Temiz Su Borusunda Kaçak Nasıl Tespit Edilir?

– Su kaçağı olan şebeke tesisatına bir cihaz bağlantısı yapılır.

– Daha sonra belirli miktarda su tesisata gönderilir.

– Manometre cihazına su seviyesinde herhangi bir kaçak olup olmadığına bakılır.

– Su kaçağı olduğunda makine sinyali bize gönderir.

– Kaçak tespit edilerek akustik dinleme cihazları ile su kaçağı olan yer tamir edilir.

Kamera İle Kirli Su Borusunda Kaçak Nasıl Tespit Edilir?

Endoskopik kameralar, kirli su borusunun içine gönderilerek bize oldukça kolaylık sağlar. Tarafımızca borunun içindeki eskiyen yerler, kırılmış borular, ezilen yerler ve delinmiş boruları bularak tamir için her türlü çalışmalar büyük bir özen içinde yürütülür. Kalorifer tesisatlarındaki kaçakları bulmak için termal kamera kullanılır. Termal kameranın boru içinde kaçağı bulması için su sıcak olmalıdır. Çok sık kullandığımız kalorifer kaçaklarında ilaçla kapatma yöntemi de başka bir uygulamadır. Kalorifer borularında küçük delikler oluştuğu için, boruları kırmak yerine ilaçla su kaçağını kapatma işlemi uygulanır.

Kamera ile Su Kaçağı Olan Yeri Tespit Eden Firma

Borudaki su kaçağını bulma işlemini dinleme cihazları ve kamera gibi araçları kullanarak aletle su akan yeri bulan firmalar tespit ederler. Bu bilgisayarlı araçlar, borudaki su kaçağı problemini çözmek için çalışırlar. Mutfak tavanından akan su sorunu ortaya çıkarsa ilk yapılması gereken mutfak dolaplarınızı korumaya almalısınız. Koruma altına alınmazsa dolaplarınızda şişme meydana gelir ve ekstra masraf ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu belirtileri gördüğünüzde hemen profesyonel birinden yardım almalısınız.

Normal bir tesisatçıdan yardım almak size yarar sağlamaz. Çünkü eski tamir yollarını kullandıkları için borunun nereden patladığını bulmak amacıyla kırma çözümünü kullanırlar. Suyun patlak yaptığı nokta eskiden tesisatçıların tahmin yöntemi ile bulunur ve kırma işlemi yapılırdı. Bu çözüm hem masraflı hem de uzun sürmektedir. Temiz su tesisatında su kaçağı tespiti ve atık su sistemlerinde kaçak tespiti işleri cihazlı tesisatçı ile kısa sürede bitmektedir. İstanbul Tesisat, İstanbul’un bütün ilçelerine ulaşarak su sızıntısını makineyle bulma hizmeti sunmaktadır. Su kaçağı olan boruyu bulup tamir etme işlerini kısa sürede ve makul fiyatlarla tamamlayabiliriz.

Hızlı Bakış